Von der Leyen ontmoet koning Charles tijdens Brexitbezoek
LONDEN (ANP/RTR) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft maandag een ontmoeting met de Britse koning Charles. Het maakt volgens Britse media deel uit van de gesprekken die Von der Leyen in Londen voert over de status van Noord-Ierland. Zij is maandag naar Londen gekomen om een nieuwe deal met premier Rishi Sunak te bezegelen.
Charles zou Von der Leyen eigenlijk zaterdag al ontmoeten, maar dat werd een dag van tevoren afgeblazen. De koning heeft geen rol in de onderhandelingen, maar Britse media speculeren wel dat een ontmoeting gezien zou kunnen worden als steun voor het akkoord, maar regeringsbronnen ontkennen dat. Het Britse koningshuis mengt zich zelden in politiek.
Een woordvoerder van de koning ziet de samenkomst tussen Charles en Von der Leyen als iets normaals. "De koning ontmoet graag elke wereldleider die Groot-Brittannië bezoekt en de regering adviseert hem dat te doen."
Von der Leyen schrijft op Twitter dat ze zin heeft in haar bezoek aan het Verenigd Koninkrijk. "Ik kijk ernaar uit de bladzijde om te slaan en een nieuw hoofdstuk te beginnen met onze partner en vriend."
Meer uit Buitenland
COSCHEN/KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Duitse meteorologische dienst DWD heeft naar eigen zeggen weer een recordwarmte in het land gemeten met 41,7 graden. Een meetstation aan de Poolse grens in Coschen legde die temperatuur vast.
15 minuten geledenCARACAS (ANP) - UNICEF schat dat 1,8 miljoen mensen, onder wie 680.000 kinderen, humanitaire hulp nodig hebben na de twee zware aardbevingen die Venezuela op 24 juni troffen. Dat meldt de VN-kinderorganisatie in een persbericht.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft op een partijcongres van Verenigd Rusland gezegd dat het land een moeilijke tijd doormaakt. Maar die tijd heeft ons veel geleerd, aldus Poetin.
2 uur geledenNANCY (ANP) - In een buitenwijk van Nancy in Frankrijk is kort na het opstijgen een vliegtuigje neergestort en daarbij zijn elf doden gevallen volgens de autoriteiten. Plaatselijke media meldden dat in het toestel een groep parachutespringers zat. Het gaat om vijf instructeurs, vijf leerlingen en de piloot.
2 uur geledenBAGHDAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei tijdens een bezoek aan Irak dat Iran verantwoordelijk blijft voor de Straat van Hormuz. Als onderdeel van een voorlopig akkoord met de Verenigde Staten moest die belangrijke zeestraat open, maar de afgelopen dagen werden opnieuw aanvallen op schepen gemeld.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische regering heeft de volkerenmoord op de Armeense bevolkingsgroep tijdens de Eerste Wereldoorlog in het Ottomaanse Rijk officieel erkend. De erkenning was een initiatief van minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger zegt eerder op de dag meerdere Hezbollah-strijders te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Daarnaast zou een Israëlische militair zijn omgekomen bij gevechten met de gewapende Libanese groepering.
4 uur geleden