Von der Leyen: nieuw tijdperk begint in klimaatsamenwerking
BRUSSEL (ANP) - Het akkoord op de klimaattop in Bakoe "markeert een nieuw tijdperk voor klimaatsamenwerking en -financiering", vindt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Ze sluit aan bij wat Eurocommissaris Wopke Hoekstra eerder al zei over het Bakoe-akkoord.
Von der Leyen zegt het akkoord te verwelkomen. De onderhandelingen op de klimaattop in Bakoe gingen moeizaam en het was soms onzeker of er overeenstemming zou komen. "Het zal investeringen in de schone transitie stimuleren, emissies terugdringen en veerkracht tegen klimaatverandering opbouwen", stelt Von der Leyen nu.
Armere en kwetsbare landen zijn minder blij met de uitkomst. Het geldbedrag van 300 miljard dollar dat is afgesproken vinden ze veel te laag. Eerder berekenden klimaatexperts dat tegen 2030 jaarlijks wel 1000 miljard dollar nodig zou zijn aan klimaatsteun. Met dit geld kunnen arme en kwetsbare landen verduurzamen en zich voorbereiden op de gevolgen van klimaatverandering.
Von der Leyen zegt dat de Europese Unie "initiatief blijft nemen en de steun richt op de meest kwetsbaren".
Meer uit Buitenland
TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
13 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
14 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
14 uur geleden