Von der Leyen maandag naar Londen voor handelsdeal Noord-Ierland
LONDEN (ANP/RTR) - EU-leider Ursula von der Leyen gaat maandag naar Londen om in een persoonlijk onderhoud met de Britse premier Rishi Sunak te proberen een nieuwe handelsovereenkomst te sluiten voor Noord-Ierland. Dat hebben beide partijen zondag in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. The Guardian had vrijdag al onthuld dat Sunak en de voorzitter van de Europese Commissie drie keer met elkaar hadden overlegd en dat een akkoord dichtbij was.
De deal zou een eind maken aan maanden onderhandelen over de status van Noord-Ierland. Sinds de Brexit zijn veel Noord-Ieren ontevreden over het handelsprotocol dat voor hun land en het Verenigd Koninkrijk werd opgesteld om de grens met Ierland open te houden. De Democratic Unionist Party (DUP) met name lag dwars en blokkeert nog altijd de vorming van een nieuwe Noord-Ierse regering. Ook is het de vraag of de uitgesproken Brexit-fans binnen de Conservatieve Partij de praktische oplossingen van Londen en Brussel zullen accepteren.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
26 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Iran en Rusland zijn in het geheim een wapendeal overeengekomen ter waarde van 500 miljoen euro, schrijft de Britse krant Financial Times (FT). In het akkoord, dat al in december werd getekend in Moskou, spraken de partijen af dat Rusland draagbare Verba-lanceereenheden en raketten levert aan Iran.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er nog steeds een "goede kans" is op een diplomatieke oplossing voor het conflict met de Verenigde Staten over Teherans nucleaire ambities. Abbas Araqchi heeft waarschijnlijk donderdag in Genève een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, zei hij tegen CBS News.
1 uur geledenNUUK (ANP) - Groenland heeft geen medische hulp van buitenaf nodig, zei premier Jens-Frederik Nielsen nadat Donald Trump aankondigde een ziekenhuisschip te sturen naar het gebied. Hij bedankte de Amerikaanse president vriendelijk, maar wijst het af: "nee bedankt".
3 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Studenten in Iran hebben voor de tweede dag op rij antiregeringsprotesten gehouden bij verschillende universiteiten in Teheran en andere steden. Op sociale media verschenen zondag beelden waarop leuzen te horen waren tegen de regering en oproepen tot de vrijlating van politieke gevangenen. Ook toonden de beelden botsingen tussen demonstranten en veiligheidstroepen bij universiteiten.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/RTR) - Agenten van de Secret Service hebben een man van in de twintig doodgeschoten nadat die had geprobeerd een beveiligd gebied te betreden bij het Mar-a-Lago-resort van president Donald Trump. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag.
4 uur geleden