Von der Leyen maandag naar Londen voor handelsdeal Noord-Ierland
LONDEN (ANP/RTR) - EU-leider Ursula von der Leyen gaat maandag naar Londen om in een persoonlijk onderhoud met de Britse premier Rishi Sunak te proberen een nieuwe handelsovereenkomst te sluiten voor Noord-Ierland. Dat hebben beide partijen zondag in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. The Guardian had vrijdag al onthuld dat Sunak en de voorzitter van de Europese Commissie drie keer met elkaar hadden overlegd en dat een akkoord dichtbij was.
De deal zou een eind maken aan maanden onderhandelen over de status van Noord-Ierland. Sinds de Brexit zijn veel Noord-Ieren ontevreden over het handelsprotocol dat voor hun land en het Verenigd Koninkrijk werd opgesteld om de grens met Ierland open te houden. De Democratic Unionist Party (DUP) met name lag dwars en blokkeert nog altijd de vorming van een nieuwe Noord-Ierse regering. Ook is het de vraag of de uitgesproken Brexit-fans binnen de Conservatieve Partij de praktische oplossingen van Londen en Brussel zullen accepteren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
27 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
3 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
6 uur geleden