Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen: landbouwbeleid moet anders en vooral duurzamer

Von der Leyen: landbouwbeleid moet anders en vooral duurzamer

BRUSSEL (ANP) - De agrarische sector moet veerkrachtiger, concurrerender, "maar vooral ook duurzamer" worden, vindt Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie. Ze zei dat woensdag bij de ontvangst van het eindrapport over de toekomst van de Europese landbouwsector. Dat rapport is het resultaat van een maandenlange dialoog tussen 29 belangrijke belanghebbenden uit de Europese agrarische voedingssector, het maatschappelijk middenveld, plattelandsgemeenschappen en de academische wereld.

In opdracht van Von der Leyen hebben zij sinds januari 2024 gezocht naar nieuwe perspectieven voor de landbouw, voedsel en plattelandsgebieden. In het rapport staan een aantal aanbevelingen die Von der Leyen gaat gebruiken bij haar visie voor landbouw en voedsel. Bij haar herbenoeming in juli heeft ze aangekondigd binnen honderd dagen na de start van de nieuwe Europese Commissie met die visie te komen.

Een van de aanbevelingen is de versterking van de positie van boeren in de voedselketen. Boeren moeten worden aangemoedigd om beter samen te werken, efficiënter te werken en hun prijzen te verhogen, zodat ze "een fatsoenlijk inkomen" kunnen verdienen. Er moeten uniforme duurzaamheidsdoelstellingen worden geformuleerd. Boeren moeten worden gestimuleerd en geholpen om die duurzaamheidsambities waar te maken. Het huidige beleid moet worden aangepast om de overgang naar duurzame landbouw te versnellen.

Evenwicht

Von der Leyen benadrukte tijdens de bijeenkomst het belang van evenwicht tussen landbouw en klimaat en natuur. Door gevolgen van de klimaatverandering, zoals extreme droogte, is de landbouwgemeenschap "een van de eerste slachtoffers van deze crises", zei de politica.

Er zijn oplossingen om de effecten van klimaatverandering "te verzachten of soms zelfs om te keren. En we beginnen niet bij nul. We hebben belangrijke vooruitgang geboekt op weg naar meer duurzaamheid. Maar we weten allemaal dat er ambitieuzere stappen moeten worden gezet", benadrukte Von der Leyen.

Ook zij vindt dat boeren een fatsoenlijk inkomen moeten kunnen verdienen. Landbouwers die voor en met de natuur werken, moeten worden ondersteund. "We weten dat dit alleen kan met een efficiënt systeem van beloningen en stimulansen."

Meer uit Binnenland

Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

1 uur geleden
Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

12 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

13 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

14 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

14 uur geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

15 uur geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

15 uur geleden