Von der Leyen krijgt haar eerste prik, van Pfizer/BioNTech
BRUSSEL (ANP/DPA) - Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft haar eerste Covid-19-vaccin toegediend gekregen. De 62-jarige Duitse twitterde opgetogen foto's van de inenting en een pleister met de EU-vlag die daarna op haar arm was geplakt. Volgens haar woordvoerder ging het om een vaccin van de Amerikaans-Duitse farmaceut Pfizer/BioNTech.
"Nadat we de 100 miljoen vaccinaties in de EU zijn gepasseerd, ben ik erg blij dat ik mijn eerste shot heb gekregen", aldus Von der Leyen, die van huis uit arts is. "Het aantal inentingen zal toenemen als de leveringen versnellen in de EU. Hoe sneller we vaccineren, hoe sneller we de pandemie onder controle krijgen".
Volgens de woordvoerder was Von der Leyen volgens de regels van de Belgische overheid aan de beurt. Bij 7 van de 27 commissarissen is inmiddels een prik gezet, zei hij.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse oud-schaakster Judit Polgár heeft het aanbod afgewezen om president van haar land te worden. Premier Péter Magyar maakte zondag bekend Polgár te hebben voorgedragen voor de vooral ceremoniële functie.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump benadrukt op zijn Truth Social dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet zal worden opgepakt tijdens zijn verblijf in de Verenigde Staten. Hiermee verwijst hij naar uitspraken van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani. Die zei afgelopen weekend juist te kijken of het mogelijk is Netanyahu te arresteren.
41 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Andy Burnham heeft op zijn eerste dag als Britse premier gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde dat het Verenigd Koninkrijk zich zal blijven inzetten voor defensie en veiligheid en dat Londen wil bijdragen aan de veilige heropening van de Straat van Hormuz, aldus een verklaring van Burnhams kantoor.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft telefoongegevens opgeëist van verschillende journalisten van The New York Times en hun familieleden. Dat is volgens de krant om erachter te komen welke bronnen informatie hebben gelekt voor artikelen rond de veiligheid van de nieuwe Air Force One van president Donald Trump.
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot zegt dat twee Franse ambassademedewerkers zondagavond in Iran zijn vastgehouden door de Iraanse veiligheidsdiensten. Een van hen zou daarbij fysiek zijn mishandeld. Barrot noemt het "een flagrante schending van hun diplomatieke immuniteit".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De politie in New York heeft een man gearresteerd die maandag een brandbom heeft afgestoken voor een gebouw van de federale overheid. Onder meer het lokale kantoor van de immigratiedienst ICE is er gevestigd. Volgens ABC News is de verdachte vermoedelijk een demonstrant met een "verleden van anti-ICE-activiteiten".
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De Mexicaanse drugsbaron Ismael 'El Mayo' Zambada heeft in de Verenigde Staten een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Hij is een van de oprichters van het beruchte Sinaloa-kartel.
2 uur geleden