Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen in Israël om te praten over gas voor Europa

Von der Leyen in Israël om te praten over gas voor Europa

TEL AVIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is samen met de Italiaanse premier Mario Draghi in Israël om te praten over leveringen van Israëlisch aardgas aan Europa. Door meer gas uit Israël te halen wil de Europese Unie de afhankelijkheid van Russische gasleveringen vanwege de oorlog in Oekraïne tegengaan.

Er wordt bijvoorbeeld gepraat over de aanleg van een gaspijplijn door de Middellandse Zee naar Griekenland en Cyprus. Ook kan Israël meer gas gaan exporteren naar Egypte waar het dan wordt verwerkt tot vloeibaar gemaakt aardgas (lng), dat dan weer naar Europa wordt verscheept. Von der Leyen gaat later ook naar Egypte om daar te praten over lng-leveringen aan Europa.

Von der Leyen zei in een speech in het zuiden van Israël dat Moskou de Europese afhankelijkheid van Russisch gas gebruikt als chantagemiddel. Rusland heeft de gaskraan naar verschillende Europese landen al dichtgedraaid. "Het gedrag van het Kremlin versterkt enkel ons voornemen om niet meer afhankelijk te zijn van Russische fossiele brandstoffen. We kijken daarom naar manieren om de samenwerking rond energie met Israël te vergroten", aldus Von der Leyen.

De Israëlische premier Naftali Bennett zei na een ontmoeting met Draghi dat Europa energie nodig heeft en dat zijn land gas heeft in velden voor de kust. "Dat is goed nieuws voor Israël, Italië en Europa", aldus Bennett. Israël is al bezig de gasproductie uit offshore velden te vergroten voor levering aan Europa. Het land beschikt over grote gasvoorraden voor de kust.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

4 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

5 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

5 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

6 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

6 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

8 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

8 uur geleden