Von der Leyen herhaalt blijvende EU-steun voor Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - Europese Commissie-voorzitter Ursula von der Leyen zegt dat Oekraïne kan rekenen op Europese steun zolang dat nodig is. Dat laat ze weten in een video waarmee ze een jaar oorlog markeert.
"Een jaar van wrede Russische agressie. Een jaar van heldhaftig Oekraïens verzet. Een jaar Europese solidariteit. Voor ons ligt een toekomst van eenheid. U vecht voor vrijheid, voor democratie en voor uw plaats in de Europese Unie. We zijn bij u, zolang dat nodig is", aldus Von der Leyen.
De Europese Raad gaf donderdag een verklaring af over de oorlog. Daarin werd kritiek geuit op Rusland en ook al gesproken van blijvende steun van de Europese Unie aan Oekraïne. In dezelfde verklaring werden Oekraïners geprezen vanwege de "ongelooflijke kracht" die zij het afgelopen jaar hebben getoond. "Zij hebben de wereld laten zien dat Oekraïners beslissen over de toekomst van Oekraïne".
"Samen met onze internationale partners zullen we ervoor zorgen dat Oekraïne zegeviert, dat het internationaal recht wordt gerespecteerd, dat de vrede en de Oekraïense territoriale integriteit binnen de internationaal erkende grenzen worden hersteld, dat Oekraïne wordt herbouwd en dat gerechtigheid geschiedt", aldus de Europese Raad. "Tot die dag zullen we niet rusten."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-minister van Transport Pete Buttigieg (44) zegt dat zijn twee 4-jarige kinderen een etmaal van hem en zijn echtgenoot zijn gescheiden na een valse melding van kindermishandeling. Buttigieg schrijft dat in een bericht op het platform Substack. De autoriteiten concludeerden na onderzoek dat de beschuldiging ongegrond was.
7 uur geledenNANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.
9 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.
13 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
16 uur geleden