
Von der Leyen hekelt handelstarieven VS in speech Europarlement
STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft in een toespraak in het Europees Parlement de nieuwe handelstarieven van de Verenigde Staten gehekeld. Ze zegt te begrijpen dat Amerika zijn eigen industrie wil beschermen, maar zei dat algehele tarieven "dingen slechter maken, niet beter".
"Tarieven zijn belastingen, die betaald worden door mensen. Tarieven zijn belastingen voor Amerikanen op hun boodschappen en medicijnen. Tarieven zullen alleen maar inflatie aanjagen", zei Von der Leyen. "Dit gaat banen kosten", waarschuwde ze.
De Verenigde Staten hebben al een importtarief van 25 procent afgekondigd voor buitenlands staal, aluminium en auto's. Ook komen er zogeheten wederkerige heffingen voor alle landen en sectoren die heffingen hebben op Amerikaanse producten.
'Gedurfde voorstellen'
"Laat me duidelijk zijn, Europa is deze confrontatie niet gestart. We willen niet per se terugslaan, maar we hebben een sterk plan klaarliggen om dat te doen als het nodig is", zei de politica.
Von der Leyen benadrukt dat de EU open blijft staan voor onderhandelingen met de VS, maar dat ze ook bereid is tegenmaatregelen te nemen. Daarbij liggen "alle instrumenten op tafel", zei de voorzitter, zonder te specificeren welke dat zijn.
Ook wil de Unie meer focus op handelsrelaties met andere landen en regio's. Tot slot benadrukte de politica dat de grootste uitdaging zit in het makkelijker maken van handel binnen de EU zelf. Er zijn nog te veel obstakels voor vrije handel tussen de 27 lidstaten. Ze zei dat Eurocommissaris Stéphane Séjourné (Interne Markt) volgende maand met "gedurfde voorstellen" komt om handel tussen de lidstaten makkelijker te maken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is in beroep gegaan tegen de uitspraak rond een bijtellingsverhoging in 2020. De rechter oordeelde vorige maand dat een leaserijder honderden euro's te veel had betaald, maar daar is de overheidsinstelling het niet mee eens. Het is nog niet duidelijk wanneer het beroep dient.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van verpakkingsleverancier Koninklijke Paardekooper Group (KPG), zoals Albert Heijn en koekenproducent De Koekfabriek, zoeken nieuwe leveranciers. Het bedrijf is donderdag failliet verklaard en tijdelijk gestopt met het leveren van verpakkingen.
2 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Bij de terugroepactie die Bakfiets.nl in juli is gestart, moet het frame van zeker 69 fietsen worden vervangen. Dit meldt directeur Jan Rijkeboer van de eigenaar van het merk, Azor Bike. Hoewel de terugroepactie ruim een maand geleden begon, zijn volgens hem "nog niet zoveel" frames vervangen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - TikTok staat op het punt om honderden medewerkers te ontslaan die in Londen content modereren. Dat meldt de Financial Times op basis van een interne e-mail die de Britse zakenkrant heeft ingezien. Werknemers kregen die mail vrijdagochtend. Het bedrijf zou het werk willen automatiseren met kunstmatige intelligentie (AI).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier WoonEnergie houdt per 1 oktober op te bestaan, heeft moederbedrijf Eneco vrijdag bekendgemaakt. De ongeveer 40.000 klanten gaan over naar Eneco en behouden hun contractafspraken over energietarieven en voorwaarden. Daarover ontvangen zij de komende maanden informatie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben een onderzoek geopend naar de gevolgen voor de nationale veiligheid van de import van windturbines en bijbehorende onderdelen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Handel bekendgemaakt. De Amerikaanse president Donald Trump uitte eerder al meermaals kritiek op windenergie.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase parlement heeft een wetsvoorstel aangenomen dat onlinegokken in het land verbiedt. Het verbod heeft grote gevolgen voor gokplatforms voor kaartspellen, poker en fantasy sports, waaronder de in India zeer populaire fantasycricket-apps.
4 uur geleden