Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen hekelt handelstarieven VS in speech Europarlement

Von der Leyen hekelt handelstarieven VS in speech Europarlement

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft in een toespraak in het Europees Parlement de nieuwe handelstarieven van de Verenigde Staten gehekeld. Ze zegt te begrijpen dat Amerika zijn eigen industrie wil beschermen, maar zei dat algehele tarieven "dingen slechter maken, niet beter".

"Tarieven zijn belastingen, die betaald worden door mensen. Tarieven zijn belastingen voor Amerikanen op hun boodschappen en medicijnen. Tarieven zullen alleen maar inflatie aanjagen", zei Von der Leyen. "Dit gaat banen kosten", waarschuwde ze.

De Verenigde Staten hebben al een importtarief van 25 procent afgekondigd voor buitenlands staal, aluminium en auto's. Ook komen er zogeheten wederkerige heffingen voor alle landen en sectoren die heffingen hebben op Amerikaanse producten.

'Gedurfde voorstellen'

"Laat me duidelijk zijn, Europa is deze confrontatie niet gestart. We willen niet per se terugslaan, maar we hebben een sterk plan klaarliggen om dat te doen als het nodig is", zei de politica.

Von der Leyen benadrukt dat de EU open blijft staan voor onderhandelingen met de VS, maar dat ze ook bereid is tegenmaatregelen te nemen. Daarbij liggen "alle instrumenten op tafel", zei de voorzitter, zonder te specificeren welke dat zijn.

Ook wil de Unie meer focus op handelsrelaties met andere landen en regio's. Tot slot benadrukte de politica dat de grootste uitdaging zit in het makkelijker maken van handel binnen de EU zelf. Er zijn nog te veel obstakels voor vrije handel tussen de 27 lidstaten. Ze zei dat Eurocommissaris Stéphane Séjourné (Interne Markt) volgende maand met "gedurfde voorstellen" komt om handel tussen de lidstaten makkelijker te maken.

Meer uit Financieel

Kweekvleesmaker Meatable houdt na geldproblemen op te bestaan

LEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.

53 minuten geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

1 uur geleden
Supermarkten stunten rond kerst meer met vlees, zegt Wakker Dier

AMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijfsinvesteringen lopen licht terug

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.

1 uur geleden
Nederland grootste exporteur van kerstartikelen in EU, zegt CBS

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.

2 uur geleden
Bestaande koopwoningen ruim 6 procent duurder in november

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.

2 uur geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

3 uur geleden