Von der Leyen heeft waardering voor boeren
STRAATSBURG (ANP) - Er mag geen twijfel over bestaan dat boeren een gewaardeerd deel van onze cultuur en toekomst blijven uitmaken. Aanstaand voorzitter van de Europese Ursula von der Leyen zei dat woensdag terwijl in tal van EU-landen landbouwers de straat op gaan om aandacht te vragen voor hun lastige werkomstandigheden. Veel boeren voelen zich ondergewaardeerd en vrezen te worden getroffen door maatregelen tegen klimaatverandering.
Von der Leyen erkende dat haar ambitieuze klimaatbeleid veranderingen voor iedereen met zich meebrengt. De nieuwe EU-commissaris van Landbouw, de Pool Janusz Wojciechowski, zal zeker stellen dat "onze boeren ook kunnen floreren terwijl ze zich aanpassen aan de nieuwe realiteit", beloofde de Duitse politica in het Europees Parlement in Straatsburg.
We hebben een strategie nodig om voedsel duurzaam van de boerderij op ons bord te krijgen, aldus Von der Leyen. Daarbij hoort volgens haar bijvoorbeeld dat jonge boeren toegang hebben tot financiering. Daarnaast is het belangrijk dat geïmporteerd voedsel voldoet aan de Europese milieustandaarden, probeerde ze de agrarische sector gerust te stellen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, krijgen alle agenten die bij dat ministerie werken in Minneapolis met onmiddellijke ingang bodycams. Zodra er financiering beschikbaar is, zal het bodycam-programma worden uitgebreid naar het hele land, aldus Noem op X. Volgens president Donald Trump zijn de bodycams "over het algemeen goed" voor wetshandhaving, omdat mensen "niet kunnen liegen over wat er gebeurt".
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
7 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
10 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
12 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
12 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
13 uur geleden