Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen heeft waardering voor boeren

Von der Leyen heeft waardering voor boeren

STRAATSBURG (ANP) - Er mag geen twijfel over bestaan dat boeren een gewaardeerd deel van onze cultuur en toekomst blijven uitmaken. Aanstaand voorzitter van de Europese Ursula von der Leyen zei dat woensdag terwijl in tal van EU-landen landbouwers de straat op gaan om aandacht te vragen voor hun lastige werkomstandigheden. Veel boeren voelen zich ondergewaardeerd en vrezen te worden getroffen door maatregelen tegen klimaatverandering.

Von der Leyen erkende dat haar ambitieuze klimaatbeleid veranderingen voor iedereen met zich meebrengt. De nieuwe EU-commissaris van Landbouw, de Pool Janusz Wojciechowski, zal zeker stellen dat "onze boeren ook kunnen floreren terwijl ze zich aanpassen aan de nieuwe realiteit", beloofde de Duitse politica in het Europees Parlement in Straatsburg.

We hebben een strategie nodig om voedsel duurzaam van de boerderij op ons bord te krijgen, aldus Von der Leyen. Daarbij hoort volgens haar bijvoorbeeld dat jonge boeren toegang hebben tot financiering. Daarnaast is het belangrijk dat geïmporteerd voedsel voldoet aan de Europese milieustandaarden, probeerde ze de agrarische sector gerust te stellen.

Meer uit Buitenland

Partij Le Pen kan voor het eerst fractie vormen in Franse Senaat

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) heeft voor het eerst sinds haar oprichting genoeg zetels om samen met haar bondgenoot UDR een fractie te kunnen vormen in de Senaat. Dat heeft partijvoorzitter Jordan Bardella meegedeeld na de verkiezingen voor het hogerhuis.

1 uur geleden
Paus Leo belooft actie tegen misbruik kinderen door geestelijken

LOURDES (ANP/RTR) - Paus Leo heeft zondag tijdens een ontmoeting met Franse slachtoffers van misbruik opnieuw zijn vastberadenheid uitgesproken om een einde te maken aan het misbruik van kinderen door katholieke geestelijken. Dat meldde het Vaticaan enkele uren nadat de paus de Kerk had opgeroepen haar eigen tekortkomingen te erkennen en haar "diepe wonden" te helen.

2 uur geleden
Servische president Vučić treedt af in verband met verkiezingen

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft zondag zijn aftreden aangekondigd. Daarmee maakt hij een einde aan zijn tweede en laatste ambtstermijn van vijf jaar en maakt hij de weg vrij voor vervroegde presidentsverkiezingen. Het aftreden van Vučić was verwacht.

3 uur geleden
Man (84) rijdt echtgenote dood tijdens parkeren in Duitsland

NIEDERHAUSEN (ANP/DPA) - Een 84-jarige man heeft zondag in de West-Duitse plaats Niederhausen tijdens het parkeren zijn echtgenote doodgereden, meldt de politie. Bij het achteruit inparkeren botste de man tegen een geparkeerd voertuig aan. Vervolgens reed hij om onbekende redenen hard vooruit, waarbij hij zijn 80-jarige vrouw raakte, die voor de auto stond.

3 uur geleden
Tv-station van rebellen in Tigray geraakt door drone

MEKELLE (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van de lokale omroep in het noorden van Ethiopië, Tigrai TV, is geraakt door een drone, zeggen journalisten van de zender tegen persbureau AFP. De omroep staat bekend als belangrijk medium voor de rebellen in Tigray, waar afgelopen week het geweld met het regeringsleger weer escaleerde.

5 uur geleden
Trump verwacht deze week nieuwe gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.

5 uur geleden
Zwitsers stemmen tegen striktere neutraliteit in grondwet

BERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.

6 uur geleden