Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen haalt in EU-parlement uit over 'sofagate'

Von der Leyen haalt in EU-parlement uit over 'sofagate'

BRUSSEL (ANP) - Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen ziet "geen enkele rechtvaardiging" voor de manier waarop ze onlangs bij een bezoek aan de Turkse president Reccep Erdogan werd behandeld. "Ik voelde me gekwetst en alleen", zei de Duitse in het Europees parlement over de rel in Ankara die als 'sofagate' bekend is geworden. Ze werd voor het oog van de camera's naar een bank gedirigeerd terwijl haar reisgenoot EU-president Charles Michel naast Erdogan kon plaatsnemen. Bij eerdere bezoeken aan Erdogan van mannen met dezelfde positie als Von der Leyen mochten die wel naast de Turkse leider zitten.

"Ik ben de eerste vrouw die commissievoorzitter is en verwacht als voorzitter behandeld te worden", zei een nog steeds zichtbaar boze Von der Leyen in een debat over Turkije. "Er staat niets over in de EU-verdragen, dus ik concludeer dat het was omdat ik een vrouw ben. Het gaat niet om zitplaatsen of protocol, dit gaat veel verder en toont hoe ver we nog staan" van gelijke behandeling van mannen en vrouwen. "En ik ben in de positie om mijn stem te laten horen, maar elke dag in elke hoek van de wereld zijn er meisjes en vrouwen die dat niet kunnen. Waar geen camera's staan die incidenten registreren."

Ze kondigde aan nog dit jaar met wetgeving te komen om in de EU offline en online geweld tegen vrouwen en kinderen te voorkomen en te bestrijden. "We moeten ervoor zorgen dat vrouwen en meisjes adequaat beschermd worden."

Charles Michel greep tijdens het incident in Ankara niet in, naar eigen zeggen om een diplomatiek schandaal te voorkomen. Hij bood in het EU-parlement zijn excuses voor de situatie aan, maar kreeg er desondanks van veel parlementariërs van langs. Michel zei dat een verdieping van de relatie tussen de EU en Turkije "moeilijk" is als Turkije mensenrechten niet respecteert. Onlangs stapte het land ook uit de Istanbul-conventie, een internationaal verdrag over het voorkomen van geweld tegen vrouwen en huiselijk geweld.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde komt op EU-terroristenlijst

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.

32 minuten geleden
ICE-baas Homan koppelt inzet aan mate van lokale samenwerking

MINNEAPOLIS (ANP) - Meer samenwerking met lokale autoriteiten kan leiden tot minder ICE-agenten op straat. Dat heeft Tom Homan, die zich bezighoudt met grenskwesties en nu in Minnesota toeziet op het werk van die federale immigratiedienst en de grenspolitie, donderdag gezegd. Homan pleit voor meer contact met lokale gevangenissen, voordat zij "veiligheidsdreigingen" vrijlaten. "Het zal minder agenten vergen op die manier", aldus Homan.

1 uur geleden
Brussel wil wortel en stok inzetten bij EU-visumbeleid

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het EU-visumbeleid aanpassen met de wortel-en-stokmethode; een systeem van belonen en straffen. Niet-EU-landen die uitgeprocedeerde asielzoekers terugnemen, worden daarvoor beloond met soepelere regels. Landen die weigeren uitgeprocedeerde asielzoekers terug te nemen, worden in de toekomst juist bestraft met strengere voorwaarden voor hun burgers om een visum voor de EU te bemachtigen. Dat staat in de donderdag gepresenteerde visumstrategie van de Commissie.

2 uur geleden
Zwitserse functionarissen onderzocht na brand Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.

3 uur geleden
Iran heeft volgens leger duizend nieuwe drones

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.

3 uur geleden
Doodgeschoten Alex Pretti eerder in conflict met federaal agenten

MINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.

3 uur geleden
EU wil arbeidsmigratie inzetten om economie te versterken

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.

3 uur geleden