Von der Leyen gaat vrijdag eten bij Rutte
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen gaat vrijdagavond op werkbezoek bij premier Mark Rutte. De twee leiders spreken elkaar tijdens een diner in Den Haag, zei haar woordvoerder in Brussel.
Over de agenda is niets bekend gemaakt. Naar verwachting wordt het een update over de vele discussies die ze de afgelopen tijd hebben gevoerd en alle onderwerpen die nu de aandacht vragen. De woordvoerder verzekerde dat de ontmoeting 'coronaproof' zal zijn.
Vorige week nog moest de Duitse de EU-top in Brussel, waar ook Rutte present was, voortijdig verlaten om in quarantaine te gaan vanwege een positief geteste naaste medewerker. Inmiddels is Von der Leyen negatief getest.
Eerder op de dag ontvangt Von der Leyen de Franse premier Jean Castex, die komt kennismaken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.
5 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.
14 uur geleden