Von der Leyen gaat niet naar heropening Notre Dame
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is zaterdag niet aanwezig bij de officiële heropening van de Notre-Dame in Parijs. Dat bevestigt een woordvoerder van Von der Leyen. Er zouden planningsproblemen zijn.
Von der Leyen was wel uitgenodigd. Bij de heropening is onder meer de Nederlandse premier Dick Schoof aanwezig. Ook de toekomstige Amerikaanse president Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zijn erbij.
De Notre-Dame werd in april 2019 zwaar beschadigd door brand. De kathedraal is volledig gerestaureerd en gaat weer open voor het publiek.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
1 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
3 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
11 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
11 uur geleden