Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen gaat met gemak motie van wantrouwen overleven

Von der Leyen gaat met gemak motie van wantrouwen overleven

STRAATSBURG (ANP) - De motie van wantrouwen tegen voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zal later donderdag met een ruime meerderheid van het Europees Parlement worden verworpen. De sociaaldemocraten (S&D), de op een na grootste fractie, gaan ook tegenstemmen.

S&D dreigde zich van de stemming te onthouden. In ruil voor hun tegenstem kregen ze de toezegging van Von der Leyen dat het Europees Sociaal Fonds (ESF) in de nieuwe meerjarenbegroting blijft, bevestigt een woordvoerder van S&D. Het wegvallen van dit fonds zou onacceptabel zijn voor de sociaaldemocraten.

Ook de centrumrechtse EVP, de grootste partij en de partij van de Commissievoorzitter, steunt de motie niet. Dat geldt tevens voor de liberale fractie Renew en de Groenen. Daarmee is er bij lange na niet de benodigde tweederdemeerderheid.

Solidariteit

"In een tijd waarin ongelijkheid groeit, is investeren in mensen belangrijker dan ooit", zegt de Nederlandse Europarlementariër Marit Maij (GroenLinks-PvdA). "Het Europees Sociaal Fonds is cruciaal in de strijd tegen armoede, het ondersteunen van kwetsbare groepen en het helpen van mensen om weer aan het werk te komen."

De toezegging dat het fonds in de nieuwe meerjarenbegroting van de EU behouden blijft, "is een duidelijk signaal dat solidariteit in Europa geen loze belofte is. We blijven alert om te zorgen dat het fonds voldoende en toereikend wordt gefinancierd", aldus Maij.

Te veel macht

Europarlementariërs van radicaalrechtse partijen dienden maandag de motie in. Ze verwijten Von der Leyen te veel macht naar zich toe te trekken en niet transparant te zijn.

De Europese Commissie presenteert volgende week haar voorstel voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034.

Meer uit Buitenland

Justitie VS deelt vrijdag deel van Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.

3 uur geleden
VS voeren nieuwe sancties in tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.

3 uur geleden
Rubio mogelijk bij overleg met Oekraïne in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.

5 uur geleden
Parijs waarschuwt boeren: geen blokkades tijdens feestdagen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.

6 uur geleden
Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

9 uur geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

9 uur geleden
Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

11 uur geleden