Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen: EU blijft bereid met VS te onderhandelen

Von der Leyen: EU blijft bereid met VS te onderhandelen

BRUSSEL (ANP) - Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, zegt bereid te zijn met de Verenigde Staten te blijven onderhandelen over handelstarieven. Ze waarschuwde opnieuw dat de Europese Commissie "alle nodige maatregelen zal nemen om de belangen van de EU te beschermen, waaronder het nemen van evenredige tegenmaatregelen als dat nodig is".

Dat schreef Von der Leyen in een reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om de EU per 1 augustus een invoertarief van 30 procent op te leggen.

Ze schrijft dat de Commissie kennis heeft genomen van de brief van Trump waarin hij het hogere tarief dan verwacht aankondigde. Het opleggen van tarieven van 30 procent op EU-exporten "zou essentiële trans-Atlantische toeleveringsketens verstoren, wat nadelig zou zijn voor bedrijven, consumenten en patiënten aan beide zijden van de Atlantische Oceaan", zei Von der Leyen in een verklaring.

"De EU heeft consequent prioriteit gegeven aan een onderhandelde oplossing met de VS, wat onze inzet voor dialoog, stabiliteit en een constructief trans-Atlantisch partnerschap weerspiegelt", benadrukte Von der Leyen.

De Europese Commissie is over het voornemen van Trump geïnformeerd voordat hij zijn aankondiging op zijn socialemediaplatform Truth Social deed, bevestigde een woordvoerder van de Europese Commissie. Het is nog niet bekend of de Europese Commissie meteen tegenmaatregelen gaat nemen. Er ligt al een hele lijst met Amerikaanse producten klaar waarop de EU hogere importtarieven kan heffen.

Maandag komen de EU-ministers van Handel in Brussel bijeen.

Meer uit Financieel

Groei industrie in eurozone trekt verder aan

LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie in de eurozone is in juli verder aangetrokken na een toename in juni, meldt marktonderzoeker S&P Global. De fabrieksproductie in het eurogebied steeg vorige maand in het snelste tempo in bijna 4,5 jaar.

6 minuten geleden
Nederlanders vroegen iets meer hypotheken aan, meldt HDN

DE MEERN (ANP) - Nederlanders hebben vorige maand iets meer hypotheken aangevraagd, blijkt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Daarmee was juli tot nu toe de op een na drukste maand van 2026. Volgens HDN is het aandeel kopers licht gestegen.

1 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig door koersdaling Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten zorgde voor enig optimisme bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.

1 uur geleden
FT: Britse farmaceut AstraZeneca onderzoekt fusie met rivaal VS

CAMBRIDGE (ANP) - Het Britse farmacieconcern AstraZeneca voert gesprekken met de Amerikaanse rivaal Bristol Myers Squibb over een mogelijke fusie. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. Een dergelijke deal zou een van de grootste farmaceutische concerns ter wereld opleveren, met een geschatte waarde van bijna 400 miljard dollar.

1 uur geleden
Shell verkoopt Europese activiteiten hernieuwbare energie op land

LONDEN (ANP) - Shell verkoopt zijn Europese activiteiten voor hernieuwbare energie op land, zoals wind- en zonneparken, aan het Franse TotalEnergies. Het gaat om projecten in Nederland, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk. Het olie- en gasconcern maakt niet bekend hoeveel geld met de transactie gemoeid is.

1 uur geleden
Olieprijzen dalen na afblazen aanval op Iran door Trump

LONDEN (ANP) - De prijzen voor ruwe olie gingen maandag flink omlaag. De prijsdaling volgde op uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president zei zondag een geplande aanval op Iran voorlopig af te blazen, omdat Teheran en andere landen in het Midden-Oosten de Verenigde Staten zouden hebben gevraagd daarmee te wachten in afwachting van een akkoord.

3 uur geleden
ABN AMRO rondt overname branchegenoot NIBC af

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de overname van zijn kleinere Nederlandse branchegenoot NIBC afgerond, maakt de bank maandag bekend. Vorig jaar november meldde ABN AMRO al die financiële instelling te willen overnemen en afgelopen maart gaf de Autoriteit Consument & Markt (ACM) daarvoor toestemming.

3 uur geleden