Von der Leyen en andere westerse leiders aangekomen in Kyiv
KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is samen met de premiers van België, Canada en Italië in de Oekraïense hoofdstad Kyiv gearriveerd. Ze komen hun steun betuigen op de dag dat precies twee jaar geleden Rusland het land binnenviel. Ze zijn zaterdagochtend samen met de trein uit Polen aangekomen.
De vier zijn in Kyiv om het "buitengewone verzet van het Oekraïense volk te vieren", schrijft Von der Leyen op sociale media. "Meer dan ooit staan we Oekraïne vastberaden bij. Financieel, economisch, militair, moreel. Tot het land eindelijk vrij is." Later op de dag gaf ze namens de EU-landen vijftig witte terreinwagens aan politie en justitie om te helpen "veiligheid en stabiliteit in bevrijde gebieden" te brengen.
De Italiaanse premier Giorgia Meloni leidt later op de dag een videoconferentie met de leiders van de G7-landen, zeven grote en invloedrijke economieën. De Belgische premier Alexander De Croo is erbij omdat zijn land voorzitter is van de Raad van de EU.
De Canadese premier Justin Trudeau bracht vrijdagavond al een verklaring naar buiten. "Als we er niet in slagen om de opmars van Rusland te stuiten, als we het laten gebeuren dat de invasie van één despoot talloze andere agressors moed geeft en als we Poetin toestaan om de kaart zo in te kleuren als hij wil, zal de wereld er heel anders en veel slechter uit komen te zien."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.
4 uur geleden