Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen en andere westerse leiders aangekomen in Kyiv

Von der Leyen en andere westerse leiders aangekomen in Kyiv

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is samen met de premiers van België, Canada en Italië in de Oekraïense hoofdstad Kyiv gearriveerd. Ze komen hun steun betuigen op de dag dat precies twee jaar geleden Rusland het land binnenviel. Ze zijn zaterdagochtend samen met de trein uit Polen aangekomen.

De vier zijn in Kyiv om het "buitengewone verzet van het Oekraïense volk te vieren", schrijft Von der Leyen op sociale media. "Meer dan ooit staan we Oekraïne vastberaden bij. Financieel, economisch, militair, moreel. Tot het land eindelijk vrij is." Later op de dag gaf ze namens de EU-landen vijftig witte terreinwagens aan politie en justitie om te helpen "veiligheid en stabiliteit in bevrijde gebieden" te brengen.

De Italiaanse premier Giorgia Meloni leidt later op de dag een videoconferentie met de leiders van de G7-landen, zeven grote en invloedrijke economieën. De Belgische premier Alexander De Croo is erbij omdat zijn land voorzitter is van de Raad van de EU.

De Canadese premier Justin Trudeau bracht vrijdagavond al een verklaring naar buiten. "Als we er niet in slagen om de opmars van Rusland te stuiten, als we het laten gebeuren dat de invasie van één despoot talloze andere agressors moed geeft en als we Poetin toestaan om de kaart zo in te kleuren als hij wil, zal de wereld er heel anders en veel slechter uit komen te zien."

Meer uit Buitenland

Maandag toch tweede evacuatievlucht vanaf Tenerife

TENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.

14 minuten geleden
Israëlische minister wijst EU-sancties tegen kolonisten af

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.

1 uur geleden
Schutter Correspondents' Dinner ontkent dat hij Trump wilde doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.

1 uur geleden
Rechter doet 15 juni uitspraak in zaak Marius Borg Høiby

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.

1 uur geleden
EU-landen eens over sancties gewelddadige Israëlische kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Alle 27 EU-landen zijn het maandag eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. De sancties lagen al langer op tafel, maar werden geblokkeerd door Hongarije. Onder de nieuwe premier Péter Magyar is dat veto opgeheven.

2 uur geleden
VN slaan alarm over burgerdoden door drones in Soedan

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft alarm geslagen over het hoge aantal burgerdoden dat in Soedan valt door droneaanvallen. Het gaat dit jaar al om zeker 880 personen, zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.

2 uur geleden
Filipijns parlement stemt in met afzettingsprocedure Sara Duterte

QUEZON CITY (ANP/AFP/RTR) - Een meerderheid van het Filipijnse parlement heeft ingestemd met een afzettingsprocedure tegen vicepresident Sara Duterte. Ze wordt beschuldigd van fraude, corruptie en doodsbedreigingen.

2 uur geleden