Von der Leyen en andere westerse leiders aangekomen in Kyiv
KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is samen met de premiers van België, Canada en Italië in de Oekraïense hoofdstad Kyiv gearriveerd. Ze komen hun steun betuigen op de dag dat precies twee jaar geleden Rusland het land binnenviel. Ze zijn zaterdagochtend samen met de trein uit Polen aangekomen.
De vier zijn in Kyiv om het "buitengewone verzet van het Oekraïense volk te vieren", schrijft Von der Leyen op sociale media. "Meer dan ooit staan we Oekraïne vastberaden bij. Financieel, economisch, militair, moreel. Tot het land eindelijk vrij is." Later op de dag gaf ze namens de EU-landen vijftig witte terreinwagens aan politie en justitie om te helpen "veiligheid en stabiliteit in bevrijde gebieden" te brengen.
De Italiaanse premier Giorgia Meloni leidt later op de dag een videoconferentie met de leiders van de G7-landen, zeven grote en invloedrijke economieën. De Belgische premier Alexander De Croo is erbij omdat zijn land voorzitter is van de Raad van de EU.
De Canadese premier Justin Trudeau bracht vrijdagavond al een verklaring naar buiten. "Als we er niet in slagen om de opmars van Rusland te stuiten, als we het laten gebeuren dat de invasie van één despoot talloze andere agressors moed geeft en als we Poetin toestaan om de kaart zo in te kleuren als hij wil, zal de wereld er heel anders en veel slechter uit komen te zien."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
8 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
11 uur geleden