Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen en andere westerse leiders aangekomen in Kyiv

Von der Leyen en andere westerse leiders aangekomen in Kyiv

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is samen met de premiers van België, Canada en Italië in de Oekraïense hoofdstad Kyiv gearriveerd. Ze komen hun steun betuigen op de dag dat precies twee jaar geleden Rusland het land binnenviel. Ze zijn zaterdagochtend samen met de trein uit Polen aangekomen.

De vier zijn in Kyiv om het "buitengewone verzet van het Oekraïense volk te vieren", schrijft Von der Leyen op sociale media. "Meer dan ooit staan we Oekraïne vastberaden bij. Financieel, economisch, militair, moreel. Tot het land eindelijk vrij is." Later op de dag gaf ze namens de EU-landen vijftig witte terreinwagens aan politie en justitie om te helpen "veiligheid en stabiliteit in bevrijde gebieden" te brengen.

De Italiaanse premier Giorgia Meloni leidt later op de dag een videoconferentie met de leiders van de G7-landen, zeven grote en invloedrijke economieën. De Belgische premier Alexander De Croo is erbij omdat zijn land voorzitter is van de Raad van de EU.

De Canadese premier Justin Trudeau bracht vrijdagavond al een verklaring naar buiten. "Als we er niet in slagen om de opmars van Rusland te stuiten, als we het laten gebeuren dat de invasie van één despoot talloze andere agressors moed geeft en als we Poetin toestaan om de kaart zo in te kleuren als hij wil, zal de wereld er heel anders en veel slechter uit komen te zien."

Meer uit Buitenland

Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

5 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

5 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

6 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

7 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

8 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

9 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

10 uur geleden