Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen eind deze week weer buitenshuis aan het werk

Von der Leyen eind deze week weer buitenshuis aan het werk

BRUSSEL (ANP) - Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen hervat waarschijnlijk eind deze week haar werk buitenshuis na een zware longontsteking. Dat heeft een woordvoerder van de Commissie gezegd. De Duitse politica lag vanwege die longontsteking ruim een week in het ziekenhuis in haar woonplaats Hannover.

Von der Leyen gaat in ieder geval naar de jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum in Davos. Ook gaat ze volgende week naar Straatsburg waar het Europees Parlement voor zijn plenaire vergaderweek bijeenkomt.

Op 2 januari werd Von der Leyen in het ziekenhuis opgenomen en op vrijdag 10 januari kon ze naar huis. Op die laatstgenoemde dag meldde het Duitse persbureau dpa dat Von der Leyen in het ziekenhuis had gelegen. Daarover was de pers niet geïnformeerd. De woordvoerders van de Europese Commissie zeiden alleen dat de commissievoorzitter een zware longontsteking had en dat al haar afspraken in de eerste twee weken van januari waren afgezegd. Ze stond volgens de woordvoerders elke dag met haar team in contact.

Meer uit Buitenland

Finland meldt schending van het luchtruim door drones

HELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.

2 uur geleden
Paus Leo veroordeelt fel leiders die oorlog beginnen

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft op Palmzondag tienduizenden mensen toegesproken op het Sint-Pietersplein in het Vaticaan. Hij haalde fel uit naar "leiders die oorlogen beginnen met hun handen vol bloed". Hij noemde het conflict in het Midden-Oosten "afschuwelijk" en beklemtoonde dat Jezus niet kan worden misbruikt om oorlogen te rechtvaardigen. En God hoort geen gebeden van leiders die oorlog ontketenen.

2 uur geleden
Meer arrestaties na plaatsing explosief bij bank in Parijs

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.

3 uur geleden
Politie Israël verhindert opdragen mis door patriarch Jeruzalem

JERUZALEM/ROME/PARIJS (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.

4 uur geleden
Parlementsvoorzitter Iran beschuldigt VS van plannen grondaanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.

4 uur geleden
Auto rijdt in op voetgangers in Britse stad Derby

DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.

5 uur geleden
Weer brand in belangrijke Russische haven na aanval

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Russische haven van Oest-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.

6 uur geleden