Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen brengt opnieuw bezoek aan Oekraïne

Von der Leyen brengt opnieuw bezoek aan Oekraïne

KIEV (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, is opnieuw afgereisd naar Oekraïne. Haar tweede bezoek aan het land sinds het uitbreken van de oorlog draaide vooral om het Oekraïense streven om lid te worden van de Europese Unie.

"Goed om terug in Kiev te zijn", schreef Von der Leyen bij aankomst op Twitter. Ze sprak met de Oekraïense president Volodimir Zelenski over samenwerking op het gebied van wederopbouw en hervormingen. Ook ging het gesprek over het gezamenlijk aantrekken van investeringen en over steun aan Oekraïne bij zijn poging lid te worden van de EU, zo zei de voorzitter achteraf tijdens een gezamenlijke persconferentie.

Von der Leyen zei verder ervan overtuigd te zijn dat het land zal overwinnen. De bevolking heeft volgens haar een "ongelooflijke kracht, motivatie en uithoudingsvermogen" getoond. "Jullie hebben veel gedaan aan het versterken van de rechtsstaat, maar er moeten nog steeds hervormingen worden doorgevoerd om bijvoorbeeld corruptie te bestrijden."

Lidmaatschap

Oekraïne diende in maart een lidmaatschapsaanvraag voor de Europese Unie in, kort na de Russische inval in het land. De Europese Commissie adviseert vrijdag naar verwachting dat Oekraïne de status van kandidaat-lidstaat moet krijgen. De EU-lidstaten moeten deze status vervolgens goedkeuren. Het proces dat vervolgens in gang wordt gezet naar een volwaardig lidmaatschap, kan ruim tien jaar duren.

Von der Leyen bezocht Oekraïne in april samen met EU-buitenlandchef Josep Borrell. Ze bezocht toen de plaats Boetsja, waar na het vertrek van Russische troepen honderden lichamen werden gevonden. Ook toen had de voorzitter een ontmoeting met Zelenski.

Meer uit Buitenland

Inspecteurs van VN-atoomwaakhond na weken terug in Iran

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - Inspecteurs van de VN-atoomwaakhond (IAEA) zijn terug in Iran na een afwezigheid van ruim zeven weken. Het is momenteel niet duidelijk wanneer zij hun werkzaamheden hervatten.

19 minuten geleden
Zelensky: 100.000 Oekraïners zonder stroom na aanvallen

KYIV (ANP) - Door een Russische luchtaanval zitten volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ruim 100.000 mensen in Oekraïne zonder stroom. De aanval laat volgens hem zien dat Rusland de aanvallen doorzet, ondanks internationale druk om de strijd te beëindigen.

1 uur geleden
Gaza stort België nog niet in kabinetscrisis, zeggen betrokkenen

BRUSSEL (ANP) - De onenigheid over strenger optreden tegen Israël om de voortslepende Gaza-oorlog zal het Belgische kabinet woensdag nog niet opbreken, verwachten hoofdrolspelers. De afgelopen dagen liep de spanning op en leek België af te stevenen op het vertrek van zijn buitenlandminister en mogelijk een kabinetscrisis, zoals ook in Nederland vorige week gebeurde.

2 uur geleden
Verdachte doodschieten agenten niet gezien, zoektocht gaat door

POREPUNKAH (ANP) - De Australische politie heeft sinds de schietpartij waarbij twee agenten stierven en een derde gewond raakte, geen informatie over waar de verdachte is. De zoektocht naar de man, Dezi Bird Freeman, gaat door.

3 uur geleden
Starship landt volgens plan in Indische Oceaan

STARBASE (ANP/AFP/RTR) - Het ruimtevaartuig Starship van Elon Musks bedrijf SpaceX is volgens plan in de Indische Oceaan geland. Het was de tiende testvlucht met de Starship. "Splashdown bevestigd! Gefeliciteerd aan het hele SpaceX-team met een spannende tiende vluchttest van Starship!", schreef het ruimtevaartbedrijf na de missie van ongeveer een uur op X.

6 uur geleden
Starship eindelijk succesvol gelanceerd voor testvlucht

STARBASE (ANP/AFP/RTR) - Het ruimtevaartuig Starship is in de nacht van dinsdag op woensdag met veel lawaai de lucht in geschoten voor een nieuwe testvlucht. De roestvrijstalen kolos steeg om 01.30 uur Nederlandse tijd op vanaf de basis van ruimtevaartbedrijf SpaceX in het zuiden van de Amerikaanse staat Texas. De lancering werd begroet met luid gejuich van SpaceX-medewerkers, zo was te zien op een webcast.

6 uur geleden
Bolsonaro krijgt 24-uursbewaking wegens vluchtgevaar

BRASILIA (ANP/AFP) - Een Braziliaanse rechter heeft bepaald dat voormalig president Jair Bolsonaro, die onder huisarrest staat in afwachting van de uitspraak in zijn proces wegens poging tot staatsgreep, vierentwintig uur per dag dient te worden bewaakt. Volgens de rechter is dit nodig vanwege "vluchtgevaar".

6 uur geleden