Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen blij met 'veel grotere steun' dan vorige keer

Von der Leyen blij met 'veel grotere steun' dan vorige keer

STRAATSBURG (ANP) - De herkozen voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is blij met de uitslag van de stemming in het Europees Parlement. Ze wijst erop dat ze meer stemmen kreeg dan de eerste keer dat ze werd verkozen, vijf jaar geleden.

Von der Leyen kreeg de stem van 401 Europarlementariërs, waar ze er 361 nodig had. In 2019 haalde ze het maar nipt, met acht stemmen speling. De uitslag is "dus veel beter", lacht de Duitse. Ze leest daarin een "krachtige boodschap van vertrouwen en ook erkenning van het harde werk van ons samen de afgelopen jaren".

Maar met alleen de steun van de drie middenpartijen, zoals vorige keer, had ze het niet gered. Ze is daarom niet alleen die coalitie "heel dankbaar", maar ook uitdrukkelijk de groenen. Die hielpen haar volgens EU-bronnen met ongeveer 45 stemmen over de streep.

Herverkiezing 'emotioneel moment'

Op de vraag of ze de komende termijn op deze vier partijen blijft leunen, antwoordt ze bevestigend. "Ik zal zo intensief en goed mogelijk samenwerken met degenen die me hebben gesteund". De vier fracties zijn pro-Europees, pro-Oekraïens en pro-rechtsstaat en passen dus binnen het profiel dat ze eerder schetste.

Haar herverkiezing is voor Von der Leyen een "heel emotioneel en bijzonder moment", zei ze na afloop van de stemming donderdag in het Europees Parlement.

Meer uit Buitenland

Singapore noemt Hormuz-sluiting een crisis voor Aziatische landen

SINGAPORE (ANP/RTR) - Het stokken van de brandstoftransporten als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten kan Aziatische economieën in het nauw brengen. Dat zegt de minister van Buitenlandse Zaken van Singapore, Vivian Balakrishnan. "De huidige sluiting van de Straat van Hormuz is, goed beschouwd, een Aziatische crisis", aldus de bewindsman.

9 minuten geleden
VS pauzeren aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten pauzeren de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Dat meldt de Amerikaanse president Trump op Truth Social. Hij schrijft dat de VS en Iran de afgelopen twee dagen "zeer goede en productieve" gesprekken hebben gevoerd.

44 minuten geleden
Israël bevestigt dood burger door eigen vuur

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische burger die zondag overleed in de kibboets Misgav Am op de grens met Libanon, kwam om door eigen vuur. Dat zegt het Israëlische leger na het voorval te hebben onderzocht. Dat onderzoek wees uit dat er "ernstige problemen en operationele fouten" zijn gemaakt bij het afvuren van artillerie. Hoewel de aanval was gericht tegen Hezbollah-doelen in de regio, raakten per abuis vijf artilleriegranaten de gemeenschap.

1 uur geleden
Veertigtal gewonden bij botsing luchthaven LaGuardia

NEW YORK (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen een passagiersvlucht en een brandweerwagen op de New Yorkse luchthaven LaGuardia zijn zo'n veertig inzittenden gewond geraakt. Dat meldt de transportautoriteit in New York. Van de 41 mensen die werden overgebracht naar het ziekenhuis, liggen er nog altijd negen daar, meldt directeur Kathryn Garcia van de Port Authority of New York.

2 uur geleden
Franse oud-premier Lionel Jospin overleden

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Franse socialistische premier Lionel Jospin is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie, schrijven Franse media. Volgens persbureau AFP zou Jospin in januari al een zware operatie hebben ondergaan. Een doodsoorzaak wordt niet genoemd.

3 uur geleden
Iran dreigt met mijnen in Perzische Golf bij aanval op kustgebied

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse defensieraad waarschuwt dat bij een aanval op de zuidelijke kust en eilanden van Iran er zeemijnen zullen worden gelegd om de route naar de Perzische Golf af te snijden. Daarover schrijven Iraanse staatsmedia.

3 uur geleden
Piloten overleden na botsing op LaGuardia-luchthaven New York

NEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.

4 uur geleden