Von der Leyen belooft Britten het beste voor akkoord
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie zal "al haar energie, dag en nacht" besteden om het beste te bereiken voor de toekomstige (handels)relatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk. "Dat is onze plicht", zei voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement op de laatste plenaire zitting met de Britse vertegenwoordigers.
"Ik wil alle Britse parlementariërs lof toezwaaien voor bijna een halve eeuw respect en werkbaarheid", zei ze tot de 73 politici die na 1 februari niet meer in de EU mogen meebeslissen. "U kunt op ons rekenen."
De commissie komt binnenkort met een voorstel over het mandaat waarmee EU-onderhandelaar Michel Barnier nog dit jaar met het Verenigd Koninkrijk spijkers met koppen moet slaan. De gesprekken beginnen zodra de lidstaten het mandaat goedkeuren, naar verwachting eind februari. De commissie heeft een "zeer, zeer intensief schema in gedachten", zei vicevoorzitter Maros Šefčovič eerder woensdag.
Bovenaan de agenda staan vrije handel, een akkoord over visserij en garanties voor "concurrentie op gelijke voet", aldus Von der Leyen. Daarna komt samenwerking op het gebied van veiligheid, buitenlands beleid en defensie aan de orde.
Meer uit Buitenland
ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
1 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
5 uur geleden