Von der Leyen belooft Britten het beste voor akkoord
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie zal "al haar energie, dag en nacht" besteden om het beste te bereiken voor de toekomstige (handels)relatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk. "Dat is onze plicht", zei voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement op de laatste plenaire zitting met de Britse vertegenwoordigers.
"Ik wil alle Britse parlementariërs lof toezwaaien voor bijna een halve eeuw respect en werkbaarheid", zei ze tot de 73 politici die na 1 februari niet meer in de EU mogen meebeslissen. "U kunt op ons rekenen."
De commissie komt binnenkort met een voorstel over het mandaat waarmee EU-onderhandelaar Michel Barnier nog dit jaar met het Verenigd Koninkrijk spijkers met koppen moet slaan. De gesprekken beginnen zodra de lidstaten het mandaat goedkeuren, naar verwachting eind februari. De commissie heeft een "zeer, zeer intensief schema in gedachten", zei vicevoorzitter Maros Šefčovič eerder woensdag.
Bovenaan de agenda staan vrije handel, een akkoord over visserij en garanties voor "concurrentie op gelijke voet", aldus Von der Leyen. Daarna komt samenwerking op het gebied van veiligheid, buitenlands beleid en defensie aan de orde.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
38 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
3 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
5 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
8 uur geleden