Von der Leyen belooft Britten het beste voor akkoord
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie zal "al haar energie, dag en nacht" besteden om het beste te bereiken voor de toekomstige (handels)relatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk. "Dat is onze plicht", zei voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement op de laatste plenaire zitting met de Britse vertegenwoordigers.
"Ik wil alle Britse parlementariërs lof toezwaaien voor bijna een halve eeuw respect en werkbaarheid", zei ze tot de 73 politici die na 1 februari niet meer in de EU mogen meebeslissen. "U kunt op ons rekenen."
De commissie komt binnenkort met een voorstel over het mandaat waarmee EU-onderhandelaar Michel Barnier nog dit jaar met het Verenigd Koninkrijk spijkers met koppen moet slaan. De gesprekken beginnen zodra de lidstaten het mandaat goedkeuren, naar verwachting eind februari. De commissie heeft een "zeer, zeer intensief schema in gedachten", zei vicevoorzitter Maros Šefčovič eerder woensdag.
Bovenaan de agenda staan vrije handel, een akkoord over visserij en garanties voor "concurrentie op gelijke voet", aldus Von der Leyen. Daarna komt samenwerking op het gebied van veiligheid, buitenlands beleid en defensie aan de orde.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
10 uur geleden