Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen belooft Britten het beste voor akkoord

Von der Leyen belooft Britten het beste voor akkoord

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie zal "al haar energie, dag en nacht" besteden om het beste te bereiken voor de toekomstige (handels)relatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk. "Dat is onze plicht", zei voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement op de laatste plenaire zitting met de Britse vertegenwoordigers.

"Ik wil alle Britse parlementariërs lof toezwaaien voor bijna een halve eeuw respect en werkbaarheid", zei ze tot de 73 politici die na 1 februari niet meer in de EU mogen meebeslissen. "U kunt op ons rekenen."

De commissie komt binnenkort met een voorstel over het mandaat waarmee EU-onderhandelaar Michel Barnier nog dit jaar met het Verenigd Koninkrijk spijkers met koppen moet slaan. De gesprekken beginnen zodra de lidstaten het mandaat goedkeuren, naar verwachting eind februari. De commissie heeft een "zeer, zeer intensief schema in gedachten", zei vicevoorzitter Maros Šefčovič eerder woensdag.

Bovenaan de agenda staan vrije handel, een akkoord over visserij en garanties voor "concurrentie op gelijke voet", aldus Von der Leyen. Daarna komt samenwerking op het gebied van veiligheid, buitenlands beleid en defensie aan de orde.

Meer uit Buitenland

Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

1 uur geleden
Kremlin: Poetin brengt komende week bezoek aan China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.

2 uur geleden
Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

3 uur geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

12 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

13 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

13 uur geleden