Von der Leyen belooft Britten het beste voor akkoord
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie zal "al haar energie, dag en nacht" besteden om het beste te bereiken voor de toekomstige (handels)relatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk. "Dat is onze plicht", zei voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement op de laatste plenaire zitting met de Britse vertegenwoordigers.
"Ik wil alle Britse parlementariërs lof toezwaaien voor bijna een halve eeuw respect en werkbaarheid", zei ze tot de 73 politici die na 1 februari niet meer in de EU mogen meebeslissen. "U kunt op ons rekenen."
De commissie komt binnenkort met een voorstel over het mandaat waarmee EU-onderhandelaar Michel Barnier nog dit jaar met het Verenigd Koninkrijk spijkers met koppen moet slaan. De gesprekken beginnen zodra de lidstaten het mandaat goedkeuren, naar verwachting eind februari. De commissie heeft een "zeer, zeer intensief schema in gedachten", zei vicevoorzitter Maros Šefčovič eerder woensdag.
Bovenaan de agenda staan vrije handel, een akkoord over visserij en garanties voor "concurrentie op gelijke voet", aldus Von der Leyen. Daarna komt samenwerking op het gebied van veiligheid, buitenlands beleid en defensie aan de orde.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - Bij de oversteek die migranten vorige week massaal maakten van Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn ongeveer honderd doden gevallen, zegt bestuurder van Ceuta Juan Vivas. De meesten van de tienduizenden migranten keerden uit eigen beweging terug naar Marokko, maar volgens Vivas zijn er nog tussen de 3000 en 5000 mensen achtergebleven in Ceuta.
29 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De buitenlandministers van onder meer Turkije, Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten en Qatar hebben de aanhoudende Israëlische acties in de Gazastrook scherp veroordeeld. Ze spreken van "aanhoudende Israëlische schendingen".
37 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/RTR) - De weg is vrij voor Zweden om een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' over te dragen aan Oekraïne. De hoogste rechter van het land heeft de pogingen van de eigenaars van de graanvaarder om dat te beletten afgewezen.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Geen van de migranten die vorige week massaal vanuit Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta kwamen, is er in geslaagd verder Europa in te trekken. Het is "tot nu toe gelukt te voorkomen dat migranten illegaal doorreizen naar het Spaanse vasteland en de rest van Europa", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Het Oekraïense vrachtvliegtuig op de luchthaven van Leipzig, waarnaast een drone met een explosief werd gevonden, was gevuld met militaire munitie. Dat melden Duitse media, waaronder de Süddeutsche Zeitung (SZ). De munitie zou kort daarvoor vanuit Frankrijk naar Leipzig zijn vervoerd. Het was waarschijnlijk bestemd voor verder transport, staat in een vertrouwelijk politierapport.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Een Afghaanse man is in Duitsland veroordeeld tot een levenslange celstraf omdat hij met een auto is ingereden op een vakbondsdemonstratie in München. Bij de aanval in februari vorig jaar kwamen een vrouw (37) en haar 2-jarige dochter om het leven. Tientallen anderen raakten gewond.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Noord-Korea heeft donderdag minstens één ballistische korteafstandsraket afgevuurd richting de Japanse Zee, meldt het Zuid-Koreaanse leger. Het is nog niet duidelijk hoeveel raketten er zijn afgevuurd.
3 uur geleden