Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volvo roept wereldwijd 460.000 auto's terug om airbagprobleem

Volvo roept wereldwijd 460.000 auto's terug om airbagprobleem

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Autoproducent Volvo roept wereldwijd 460.000 auto's terug vanwege een defect aan airbags. In het opblaasmechanisme van de airbags kan een defect ontstaan als het zogeheten drijfgaselement wordt blootgesteld aan vocht en hoge temperaturen. Daardoor zouden scheuren kunnen ontstaan, zo meldde de Zweedse autoproducent aan de Amerikaanse National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) .

De autofabrikant roept twee automodellen terug naar de garage. Het gaat om de S60 en S80 sedans die het bedrijf tussen mei 2000 en maart 2009 produceerde. Ruim de helft van de terugroepactie betreft auto's die in de Verenigde Staten zijn verkocht. Volgens een woordvoerder van Volvo Nederland hoeven in Nederland geen auto's terug naar de garage.

In een toelichting aan de NHTSA meldt Volvo dat er zeker één geval bekend is waarbij het defect tot een dodelijk verkeersslachtoffer heeft geleid. Over de geschatte kosten deed het Zweedse bedrijf geen uitspraken.

Het defect bij Volvo is vergelijkbaar met de problemen die de airbags van het Japanse Takata eerder hadden. Dat bedrijf moest wereldwijd 100 miljoen airbags vervangen. Vele miljoenen zitten nog in auto's die op de weg rijden.

Meer uit Financieel

FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

48 minuten geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

1 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

3 uur geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

4 uur geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

14 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

16 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

18 uur geleden