Volvo roept wereldwijd 460.000 auto's terug om airbagprobleem
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Autoproducent Volvo roept wereldwijd 460.000 auto's terug vanwege een defect aan airbags. In het opblaasmechanisme van de airbags kan een defect ontstaan als het zogeheten drijfgaselement wordt blootgesteld aan vocht en hoge temperaturen. Daardoor zouden scheuren kunnen ontstaan, zo meldde de Zweedse autoproducent aan de Amerikaanse National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) .
De autofabrikant roept twee automodellen terug naar de garage. Het gaat om de S60 en S80 sedans die het bedrijf tussen mei 2000 en maart 2009 produceerde. Ruim de helft van de terugroepactie betreft auto's die in de Verenigde Staten zijn verkocht. Volgens een woordvoerder van Volvo Nederland hoeven in Nederland geen auto's terug naar de garage.
In een toelichting aan de NHTSA meldt Volvo dat er zeker één geval bekend is waarbij het defect tot een dodelijk verkeersslachtoffer heeft geleid. Over de geschatte kosten deed het Zweedse bedrijf geen uitspraken.
Het defect bij Volvo is vergelijkbaar met de problemen die de airbags van het Japanse Takata eerder hadden. Dat bedrijf moest wereldwijd 100 miljoen airbags vervangen. Vele miljoenen zitten nog in auto's die op de weg rijden.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
8 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
13 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
14 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden