Volvo Cars zet onderzoeksfaciliteit op voor accu elektrische auto
GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Volvo Cars en accumaker Northvolt willen volgend jaar een onderzoeksfaciliteit opzetten in het Zweedse Göteborg voor de ontwikkeling van accu's voor elektrische voertuigen. De twee Zweedse bedrijven boeken daarmee vooruitgang met hun investeringsplannen van 30 miljard kroon (circa 3 miljard euro) om batterijen voor elektrische auto's in Europa te maken.
De onderzoeksfaciliteit zal volgens de bedrijven "een paar honderd" banen opleveren. Begin 2022 zal een beslissing worden genomen over een specifieke locatie voor de batterijfabriek in de regio.
"Onze samenwerking met Northvolt verzekert de levering van hoogwaardige, duurzaam geproduceerde batterijen voor de volgende generatie puur elektrische Volvo's", zei topman Hakan Samuelsson van Volvo Cars.
De Zweedse autofabrikant, die eigendom is van de Chinese Zhejiang Geely Holding Group, is van plan om tegen het einde van dit decennium alleen volledig elektrische voertuigen te verkopen. In het afgelopen kwartaal waren nog slechts 4 procent van de door Volvo Cars afgeleverde auto's volledig elektrisch.
De bouw van de fabriek, die batterijen voor Volvo- en Polestar-modellen moet leveren, zal naar verwachting in 2023 beginnen. Drie jaar later moet de fabriek klaar zijn om te starten met de grootschalige productie van accu's. De fabriek zal naar verwachting werk bieden aan zo'n 3000 mensen en jaarlijks 50 gigawattuur aan accucellen produceren. Dat is genoeg voor ongeveer een half miljoen elektrische auto's.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
1 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
20 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
1 dag geleden