Volt wil niet in kabinet met PVV
DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens Volt-partijleider Laurens Dassen voor de hand dat de PVV het voortouw neemt voor gesprekken met VVD, NSC en BBB. Hij heeft vrijdag in een gesprek met verkenner Ronald Plasterk ook aangegeven dat zijn partij niet in een kabinet met de PVV wil stappen. "Wij zien de PVV nog steeds als een antirechtstatelijke partij", zei Dassen na afloop van het gesprek.
"Wij maken ons grote zorgen over een partij die de grootste is geworden ondanks het uitsluiten van groepen, het beledigen van journalisten, het beledigen van politici en van de rechtspraak", zei Dassen. Hoewel PVV-leider Geert Wilders de afgelopen anderhalve week meerdere malen heeft gezegd geen groepen uit te sluiten, stelt hem dat "totaal" niet gerust, zegt Dassen. De afgelopen twintig jaar sloeg Wilders een heel andere toon aan. "Ik geloof er niks van dat er nu een andere toon is."
Als er een rechtse coalitie komt, zal Volt inhoudelijk naar voorstellen kijken. Daarbij staat voor de partij van Dassen voorop dat de democratie in de rechtsstaat gewaarborgd moet blijven. "En daar zitten onze grote zorgen, mocht de PVV in het kabinet komen."
Als een coalitie van PVV, NSC, BBB en VVD niet lukt - BBB en VVD staan hier (nog) niet om te springen - dan moet er volgens Dassen naar andere opties worden gekeken. Hij denkt daarbij aan bijvoorbeeld VVD, NSC, GroenLinks-PvdA en D66. "Je zou ook nog naar andere opties kunnen kijken."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die al te lang wachten op een besluit over hun verblijfsstatus kunnen daarvoor geen dwangsommen meer aanvragen bij de rechter. De Eerste Kamer is akkoord gegaan met een voorstel van asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister wil het nu binnen een week doorvoeren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is niet noodzakelijk om dit jaar al een akkoord te bereiken over de nieuwe Europese meerjarenbegroting, zei premier Rob Jetten dinsdag in de Tweede Kamer tijdens een debat over de komende EU-top. Volgens de huidige Ierse voorzitter is het noodzakelijk om eind dit jaar een akkoord te hebben over het budget.
8 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Er moet een nieuw voorstel komen voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) dinsdag na afloop van een vergadering met EU-ministers. "Wat er nu ligt, is absoluut geen basis voor een akkoord. Dat betekent dat er een nieuw voorstel moet komen, op basis van waar we wel een akkoord kunnen bereiken."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De komst van een extern meldpunt voor buitenlandse intimidatie laat nog lang op zich wachten. "Op dit moment is livegang medio 2028 bij een spoedige wetsbehandeling realistisch", meldt het kabinet maandag aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA bieden oppositiepartijen nog geen concrete voorstellen om het belastingplan aan te passen en zo aan een meerderheid te helpen. In het debat over het pakket aan belastingen voor volgend jaar zeiden de partijen af en toe wel dat ze ook niet blij zijn met bepaalde maatregelen, maar ze gingen niet in op alternatieve opties.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Om salmonellabesmetting bij leghennen te bestrijden, wil staatssecretaris Silvio Erkens (Voedselzekerheid, VVD) volgend jaar een vaccinatieverplichting invoeren. De afgelopen jaren is het aantal besmettingen bij kippen met salmonella enteritidis gestegen tot boven de Europese norm van 2 procent.
1 dag geledenLUXEMBURG (ANP) - Nederland staat open voor visarestricties van de EU tegen Russen, zei minister Tom Berendsen (Buitenland) bij aankomst in Luxemburg. Hij laat in het midden voor welke Russen beperkingen moeten gaan gelden. Er wordt gesproken over restricties voor Russische diplomaten, voormalige soldaten en burgers.
1 dag geleden