Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volt wil niet in kabinet met PVV

Volt wil niet in kabinet met PVV

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens Volt-partijleider Laurens Dassen voor de hand dat de PVV het voortouw neemt voor gesprekken met VVD, NSC en BBB. Hij heeft vrijdag in een gesprek met verkenner Ronald Plasterk ook aangegeven dat zijn partij niet in een kabinet met de PVV wil stappen. "Wij zien de PVV nog steeds als een antirechtstatelijke partij", zei Dassen na afloop van het gesprek.

"Wij maken ons grote zorgen over een partij die de grootste is geworden ondanks het uitsluiten van groepen, het beledigen van journalisten, het beledigen van politici en van de rechtspraak", zei Dassen. Hoewel PVV-leider Geert Wilders de afgelopen anderhalve week meerdere malen heeft gezegd geen groepen uit te sluiten, stelt hem dat "totaal" niet gerust, zegt Dassen. De afgelopen twintig jaar sloeg Wilders een heel andere toon aan. "Ik geloof er niks van dat er nu een andere toon is."

Als er een rechtse coalitie komt, zal Volt inhoudelijk naar voorstellen kijken. Daarbij staat voor de partij van Dassen voorop dat de democratie in de rechtsstaat gewaarborgd moet blijven. "En daar zitten onze grote zorgen, mocht de PVV in het kabinet komen."

Als een coalitie van PVV, NSC, BBB en VVD niet lukt - BBB en VVD staan hier (nog) niet om te springen - dan moet er volgens Dassen naar andere opties worden gekeken. Hij denkt daarbij aan bijvoorbeeld VVD, NSC, GroenLinks-PvdA en D66. "Je zou ook nog naar andere opties kunnen kijken."

Meer uit Politiek

CDA levert minister van Buitenlandse Zaken, Defensie naar VVD

DEN HAAG (ANP) - Het CDA levert in het nieuwe kabinet onder meer de ministers van Buitenlandse Zaken, Binnenlandse Zaken en Economische Zaken. De VVD krijgt Financiën, Justitie en Veiligheid, Defensie, Volksgezondheid en Infrastructuur. Op de ministeries van Onderwijs, Landbouw en Sociale Zaken komt een D66'er. Dat hebben de partijen donderdag bekendgemaakt.

25 minuten geleden
GroenLinks-PvdA kritisch op D66 over uitvoeren asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Lisa Westerveld van GroenLinks-PvdA vindt het onbegrijpelijk dat D66 in het pas afgesproken coalitieakkoord belooft mee te werken aan de uitvoering van de strenge asielwetten van het kabinet-Schoof. Dat terwijl de partij hier eerder zeer kritisch op was. "Waarom heeft D66 dit niet uitonderhandeld?", vroeg ze bij het debat over de asielbegroting aan D66'er Jan Paternotte.

17 uur geleden
Kamer spreekt zich uit tegen uitbreiding reclametijd bij NPO

DEN HAAG (ANP) - Het is geen goede zaak dat het demissionaire kabinet het aantal reclames op de televisiezenders van de publieke omroep wil verhogen, vindt een meerderheid van de Tweede Kamer. Een motie van GroenLinks-PvdA hierover kreeg woensdagmiddag ruim voldoende steun.

18 uur geleden
Coalitiepartijen nog niet eens over verdeling posten

DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn het woensdag nog niet eens geworden over de verdeling van de kabinetsposten. Dat maakte VVD-leider Dilan Yeşilgöz woensdag bekend. Donderdag praten de partijen verder.

20 uur geleden
Afsplitsers hekelen PVV-motie over 'Marokkaans tuig'

DEN HAAG (ANP) - De zeven Kamerleden die zich onlangs afsplitsten van de PVV, hebben in een stemverklaring hard uitgehaald naar hun voormalige partijleider Geert Wilders. Een motie waarin hij samen met Kamerlid Marjolein Faber oproept tot het denaturaliseren en uitzetten van "Marokkaans tuig", vinden zij "misleidend en onnodig grievend".

20 uur geleden
Kleine partijen kritisch op plan voor onderzoek naar kiesdrempel

DEN HAAG (ANP) - Kleine partijen zijn ongerust over het voornemen van de coalitie om onderzoek te doen naar een kiesdrempel. Partijen die een bepaald aantal zetels niet halen, komen door zo'n drempel niet in het parlement. ChristenUnie, SGP, BBB en DENK stelden hier in een debat bezorgde vragen over.

21 uur geleden
Kamermeerderheid wil vier omroephuizen en één taakomroep

DEN HAAG (ANP) - De NPO moet vier omroephuizen krijgen en een taakomroep van de NOS en NTR, vindt een meerderheid in de Tweede Kamer. Een motie van coalitiepartijen VVD, D66 en CDA die hiertoe oproept, kan in ieder geval rekenen op de steun van GroenLinks-PvdA, die al een vergelijkbaar voorstel deed in haar verkiezingsprogramma.

21 uur geleden