Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volt-leider: Nederlandse identiteit gebaat bij sterk Europa

Volt-leider: Nederlandse identiteit gebaat bij sterk Europa

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cultuur is juist gebaat bij een sterker Europa, denkt Volt-lijsttrekker Laurens Dassen. Daarmee wijst hij kritiek dat zijn partij Nederland "in de uitverkoop doet", iets dat hij regelmatig hoort, van de hand. "We willen juist dat Nederland sterker wordt en zich beter kan handhaven." . Daarmee wordt volgens hem ook "de Nederlandse manier van leven" sterker.

Dassen verwacht niet dat de identiteit van Europese landen verzwakt als er meer Europese wetten komen. "Als wetgeving op Europees niveau verandert, betekent dat niet dat Nederlanders als individu veranderen of dat de Nederlandse cultuur anders wordt", zegt hij. "Sterker nog, ik denk dat dat het unieke is van Europa, dat we al die verschillende culturen hebben", zegt hij in een interview met de Universiteit Twente en krant Tubantia.

Volt streeft op veel vlakken naar meer Europese samenwerking. Zo wil de partij onder meer een Europees leger en meer macht voor het Europees Parlement en de Europese Centrale Bank. Ook vindt Volt dat problemen zoals de klimaat- en coronacrisis alleen op Europees niveau opgelost kunnen worden.

Voordelen

De Nederlandse politiek heeft het te weinig over de voordelen van de Europese Unie, vindt Dassen. Hij wil dat mensen die meer moeten gaan ervaren. "De welvaart die we hebben, moet beter verdeeld worden." Dat het EU-lidmaatschap van Nederland vooral geld kost, vindt hij een "misleidend frame" omdat Nederland volgens hem juist veel verdiend heeft aan Europa. Wel wil hij dat economieën beter op elkaar aansluiten, bijvoorbeeld door een fiscale unie.

Volt staat inmiddels op nul tot drie zetels in de Peilingwijzer, het gewogen gemiddelde van verschillende peilingen. Daarmee is het voor het eerst dat de pro-Europese partij kans maakt op een Tweede Kamerzetel. In 2017 lukte dat niet. Volt heeft al een zetel in het Europees Parlement en een zetel in het Duitse nationale parlement.

Meer uit Politiek

Minister voorziet geen problemen in Ter Apel door migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Het levert geen extra problemen op in Ter Apel als het Europese migratiepact volgende week vrijdag van kracht wordt, verwacht asielminister Bart van den Brink. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gebruikt vanaf dan een nieuw systeem en gaat dat voorlopig alleen in Ter Apel gebruiken. Daardoor kunnen aanmeldingen niet meer worden afgehandeld door het asielzoekerscentrum in Budel, dat normaal gesproken enkele tientallen aanmeldingen per dag op zich neemt.

1 dag geleden
Maatregelen tegen corona kwamen niet te laat, vindt Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - Landelijke maatregelen om de gevolgen van corona te beteugelen kwamen in 2020 niet te laat, vindt Jaap van Dissel. Volgens de toenmalige RIVM-directeur en voorman van het Outbreak Management Team (OMT) volgden die logischerwijs nadat duidelijk werd dat ook mensen zonder klachten besmettelijk waren.

1 dag geleden
Van den Brink: asielweigergemeente moet in gesprek met buren

DEN HAAG (ANP) - Als een gemeente geen asielopvang wil regelen, moet die daarover in gesprek met buurgemeenten, zegt asielminister Bart van den Brink (CDA). "De opgave geldt voor alle gemeenten in een regio en dus ook voor Maassluis." Dat zegt hij vrijdag voor aanvang van de ministerraad.

1 dag geleden
Jetten: volledig lidmaatschap EU moet het doel blijven

TIVAT (ANP) - Een volledig EU-lidmaatschap moet het doel blijven van kandidaat-lidstaten, stelt premier Rob Jetten voorafgaand aan een top van de EU en Westelijke Balkanlanden in Montenegro. Frankrijk en Duitsland willen dat kandidaat-landen geleidelijk lid kunnen worden van de EU in plaats van te wachten op een volledig EU-lidmaatschap. Hervormingen die een kandidaat-lidstaat doorvoert, zouden bijvoorbeeld beloond moeten worden met gedeeltelijke toegang tot de Europese markt.

1 dag geleden
Van Dissel: hadden minder afhankelijk van WHO moeten zijn

DEN HAAG (ANP) - Het OMT had zich minder afhankelijk moeten maken van Wereldgezondheidsorganisatie WHO. Dat stelde oud-OMT-voorzitter Jaap van Dissel tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. "Daarvoor trek ik het boetekleed aan."

1 dag geleden
Van Dissel: testbeleid corona werd in praktijk eerder aangepast

DEN HAAG (ANP) - Het beleid in Nederland over wie wanneer moest worden getest in de beginfase van corona werd in de praktijk eerder aangepast dan zichtbaar was in de algemene richtlijnen, zei Jaap van Dissel vrijdag tijdens zijn verhoor voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens de toenmalige RIVM-directeur en voorman van het Outbreak Management Team (OMT) was er sprake van "schuivende panelen".

1 dag geleden
Van Weel: schokkend dat medewerkers Motherless kinderporno delen

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) noemt de bevindingen van de NOS dat medewerkers van pornosite Motherless zelf kinderporno deelden, "schokkende feiten". De minister "neemt aan dat het OM hier serieus naar kijkt."

1 dag geleden