Volt-leider Dassen noemt 1 zetel in exitpoll 'geweldig resultaat'
AMSTERDAM (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen noemt de uitslag voor zijn partij volgens de exitpoll van Ipsos I&O/NOS een "geweldig resultaat". De Nederlandse afdeling van de Europagezinde partij krijgt voor het eerst een zetel. "Je wil natuurlijk altijd zoveel mogelijk zetels halen, maar we zijn blij dat we er één hebben", zegt Dassen. Het is volgens de politicus een "goede zaak" dat partijen met "een constructieve houding" richting Europa in zijn ogen een goede uitslag hebben.
GroenLinks-PvdA wordt volgens de exitpoll de grootste Nederlandse partij in het Europees Parlement, met 8 zetels. Daarna volgt de eurokritische PVV met 7 zetels.
De komende vijf jaar wil Volt kiezers laten zien hoe belangrijk de Europese Unie is, zegt Dassen. Hij kijkt met spanning naar de veertien andere lidstaten waarin Volt meedoet, maar verwacht nog niet dat deze genoeg zetels zullen halen om een eigen Europese familie te vormen. Ze sluiten mogelijk aan bij de Groenen of de liberale fractie Renew. Hier zullen de Europarlementariërs van Volt na de verkiezingen over stemmen.
Zondag meldt de ANP Verkiezingsdienst de uitslag op basis van de getelde stemmen. De werkelijke uitslag van partijen kan één zetel hoger of lager uitpakken. Volgens onderzoekers is Volt een van de partijen die mogelijk toch met een zetel meer eindigt dan voorspeld in de exitpolls.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland moet zich in de Europese Unie aansluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie, vindt partijleider Jesse Klaver. Daarmee onderschrijft hij het advies dat een commissie vrijdag uitbracht. "Het doet recht aan zowel de inhoud als onze ambitie om zoveel mogelijk invloed te hebben in Europa", motiveert de linkse politicus op het sociale medium Bluesky.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een adviescommissie van Progressief Nederland (PRO) heeft de nieuwe partij aangeraden om zich binnen de Europese Unie aan te sluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie. De Partij van de Arbeid behoorde al tot de sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement, maar GroenLinks zat bij de Groenen. Sinds de fusie is onduidelijk bij welke groep PRO gaat horen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de bedoeling dat de totale miljoenennota brede steun krijgt in de Tweede Kamer, zei Rob Jetten vrijdag in zijn wekelijkse persconferentie. Hij wil dus geen "cherrypicking", waarbij partijen de ene begroting wel steunen en de andere niet. "Veel dingen hangen met elkaar samen, en dan kom je elkaar ook snel in de weg te zitten."
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel wil dat er één landelijke lijn komt hoe lokaal gezag moet omgaan met trekkers op de snelweg. Dat zei hij voorafgaand aan de ministerraad. Nu mogen de burgemeester, politie en het Openbaar Ministerie lokaal bepalen of en hoe zij hiertegen optreden, maar Van Weel erkent dat dit niet altijd werkt als het gaat om boeren die met trekkers op de snelweg rijden.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën verwacht dat oppositiepartijen wel bij elkaar te brengen zijn om een brede deal voor het budget van 2027 te maken. Dat zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
2 dagen geleden