Volt-leider Dassen bedankt leden voor incasseringsvermogen
AMSTERDAM (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen heeft woensdagavond in afwachting van de verkiezingsuitslag partijleden bedankt voor hun incasseringsvermogen. "Ik hoop en ambieer uit de grond van mijn hart dat Volt het hier en daar beschadigde vertrouwen met zelfkritiek en optimisme zal herstellen", zei hij tijdens een partijbijeenkomst in Amsterdam.
Dassen refereerde daarmee aan de gebeurtenissen binnen de partij rond Tweede Kamerlid Nilüfer Gündoğan, die eerder wegens gemeld grensoverschrijdend gedrag uit de fractie werd gezet.
Volgens Dassen zullen lessen worden getrokken uit wat er zich heeft afgespeeld. Hij ging in zijn toespraak eerst in op de situatie in Oekraïne. "Het is belangrijker dan ooit om een boodschap van verbondenheid, eenheid en solidariteit uit te dragen. Voor Volt in Den Haag was dat de afgelopen weken erg moeilijk. Ik snap dat jullie daar veel vragen over hebben", aldus Dassen.
"Tegelijkertijd weet ik dat de noodzaak van de nieuwe politieke cultuur niets betekent als we niet desnoods ten koste van onszelf bereid zijn te acteren als mensen in de verdrukking komen." Volgens hem is gedragscode waar de leden mee hebben ingestemd daar "glashelder over". "En hadden we dingen beter kunnen doen? Ongetwijfeld. Daar zullen we lessen uit trekken."
Volt doet in Nederland in tien gemeenten voor het eerst mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. Kiezers konden in Amsterdam, Arnhem, Delft, Den Bosch, Eindhoven, Enschede, Maastricht, Rotterdam, Utrecht en Zwolle op de partij stemmen.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug waar de snelweg A28 over loopt, gaat uiterlijk donderdag om 20.00 uur weer open. Dat heeft Vincent Karremans, minister van Infrastructuur en Waterstaat, gezegd tijdens het wekelijkse vragenuur. Mogelijk gaat de brug eerder open, voegde hij daaraan toe.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Veel asielzoekers zijn maandagavond laat vanuit het aanmeldcentrum Ter Apel naar een noodnachtopvang gebracht om daar de nacht door te brengen. Dat moet voorkomen dat ze noodgedwongen buiten slapen wanneer er binnen geen plek voor ze is.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Friesland heeft over 25 jaar een groot gemaal en extra waterbergingen nodig om overstromingen te voorkomen. Dat concludeert Wetterskip Fryslân, na een berekening van de effecten van het veranderende klimaat op zijn watersysteem. Door de stijgende zeespiegel en toenemende weersextremen, zoals nattere winters, wordt het volgens het waterschap op een bepaald moment onmogelijk om met de huidige maatregelen nog genoeg water af te voeren naar de zee.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Ook deze week zijn er inloopbijeenkomsten in het Gelderse Overasselt, waar inwoners vorige week te maken kregen met een grote schietpartij. De samenkomsten zijn bedoeld voor mensen die misschien hun verhaal kwijt willen, vragen hebben of willen praten over wat ze hebben meegemaakt met Slachtofferhulp Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kan nog jaren duren voordat Ongehoord Nederland (ON!) definitief uit het publieke bestel verdwijnt. Dat zegt Radboud Ribbert, advocaat gespecialiseerd in mediarecht, tegen het ANP. Minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) is van plan de vergunning van aspirant-omroep ON! in te trekken, maar dat betekent niet dat de omroep ook snel van de buis is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert zegt geen andere keus te hebben dan de erkenning van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken nadat het Commissariaat voor de Media heeft geoordeeld dat de omroep zich structureel niet aan de wet houdt. "Na een dergelijk zwaar oordeel moet de minister volgende de mediawet de erkenning van een omroep intrekken", schrijft ze. Als extra argumenten draagt de D66-minister aan dat de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) heeft verzocht om in te grijpen en dat het commissariaat binnen één jaar twee sancties heeft opgelegd.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een week na de gewelddadigheden in Overasselt merkt de politie dat mensen in de wijde omgeving van de plaats waakzaam en alert zijn. Zo werden in de buurt van de Gelderse plaats schoten gehoord, waarop de politie vaststelde dat die knallen van jagers kwamen. Hun is gevraagd het gebied voorlopig te vermijden.
2 uur geleden