Volt-leider Dassen bedankt leden voor incasseringsvermogen
AMSTERDAM (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen heeft woensdagavond in afwachting van de verkiezingsuitslag partijleden bedankt voor hun incasseringsvermogen. "Ik hoop en ambieer uit de grond van mijn hart dat Volt het hier en daar beschadigde vertrouwen met zelfkritiek en optimisme zal herstellen", zei hij tijdens een partijbijeenkomst in Amsterdam.
Dassen refereerde daarmee aan de gebeurtenissen binnen de partij rond Tweede Kamerlid Nilüfer Gündoğan, die eerder wegens gemeld grensoverschrijdend gedrag uit de fractie werd gezet.
Volgens Dassen zullen lessen worden getrokken uit wat er zich heeft afgespeeld. Hij ging in zijn toespraak eerst in op de situatie in Oekraïne. "Het is belangrijker dan ooit om een boodschap van verbondenheid, eenheid en solidariteit uit te dragen. Voor Volt in Den Haag was dat de afgelopen weken erg moeilijk. Ik snap dat jullie daar veel vragen over hebben", aldus Dassen.
"Tegelijkertijd weet ik dat de noodzaak van de nieuwe politieke cultuur niets betekent als we niet desnoods ten koste van onszelf bereid zijn te acteren als mensen in de verdrukking komen." Volgens hem is gedragscode waar de leden mee hebben ingestemd daar "glashelder over". "En hadden we dingen beter kunnen doen? Ongetwijfeld. Daar zullen we lessen uit trekken."
Volt doet in Nederland in tien gemeenten voor het eerst mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. Kiezers konden in Amsterdam, Arnhem, Delft, Den Bosch, Eindhoven, Enschede, Maastricht, Rotterdam, Utrecht en Zwolle op de partij stemmen.
Meer uit Binnenland
ISTANBUL (ANP) - Een Nederlandse automobilist is maandagavond in de Turkse provincie Edirne bewust ingereden op twee mensen met wie hij kort daarvoor ruzie had gekregen. De twee raakten gewond. De Nederlander ging er na de aanrijding vandoor, maar werd later aangehouden bij de grens met Bulgarije. Dat meldde het Turkse persbureau DHA dinsdagavond.
7 uur geledenTHOLEN (ANP) - Raadsleden en andere aanwezigen in het gemeentehuis in Tholen moesten dinsdagavond binnenblijven. Door een anti-azc-demonstratie voor het gemeentehuis was het te onveilig om de deuren te openen, meldt de politie.
7 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De oproep aan de inwoners van Overasselt en Nederasselt om binnen te blijven is ingetrokken, meldt de politie. De politie heeft dinsdagavond nog onderzoek uitgevoerd na de massale schietpartij. Daaruit is gebleken dat er geen aanwijzingen zijn dat er zich nog verdachten in de omgeving van de Gelderse dorpen bevinden.
7 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Inwoners van de dorpen Overasselt en Nederasselt wordt ook in de nacht van dinsdag op woensdag geadviseerd om binnen te blijven. Dat zegt een politiewoordvoerster. Tot wanneer dat advies precies geldt, weet zij niet. Wel zegt ze "ervan uit te gaan dat het de hele nacht nog geldt".
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX wil de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival 2027 niet organiseren. Dat heeft omroepbaas Jan Slagter dinsdag gezegd in de talkshow Renze op RTL 4.
9 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.
12 uur geleden