Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volt: klachten over Gündoğan komen vanuit de partij

Volt: klachten over Gündoğan komen vanuit de partij

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Nilüfer Gündoğan is geschorst als lid van de fractie vanwege "enkele meldingen" van grensoverschrijdend gedrag tegenover mensen binnen haar partij Volt. Tot die maatregel is overgegaan omdat ze een machtspositie heeft ten opzichte van de melders. Wat zij volgens hen misdaan heeft, laat de partij in een nieuwe verklaring nog altijd in het midden.

Volt maakte zondagavond laat bekend dat de parlementariër namens de partij tijdelijk niet actief zal zijn vanwege grensoverschrijdend gedrag, maar was spaarzaam met details. Ook in de nieuwe verklaring geeft de partij weinig inzicht in de aard van de meldingen. "Dit om voor betrokkenen een veilige omgeving te creëren voor het vervolg van het onderzoek en om hoor en wederhoor te kunnen laten plaatsvinden." Hoeveel klachten zijn binnengekomen is evenmin duidelijk.

Gündoğan zelf is op de hoogte gebracht van het onderzoek, maar heeft volgens de partij niet te horen gekregen waarvan zij wordt beschuldigd. Eerst moet het bureau dat de meldingen onderzoekt spreken "met degenen die meldingen doen en naar voren stappen met de klachten", zegt de partij. Pas daarna wordt met Gündoğan zelf gesproken in het kader van wederhoor. De partij zegt haar geschorst te hebben omdat mensen binnen de partij zouden hebben laten weten "niet met het onderzoek durven mee te werken zolang die machtsverhouding er is".

Geen contact

De verklaring van Volt is verzonden namens het partijbestuur en de Tweede Kamerfractie, laat een woordvoerder weten. Gündoğan is formeel nog lid van zowel de partij als de fractie. Binnen de fractie is ze geschorst, wat wil zeggen dat ze namens de partij niet zal deelnemen aan debatten, openbare optredens of de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen. Haar Kamerzetel kan de partij haar in ieder geval niet ontnemen, mocht Volt dat al van plan zijn.

Volt heeft Gündoğan "met klem" gevraagd om geen contact op te nemen met de pers of actief te zijn op sociale media. Toch heeft het Kamerlid her en der korte reacties gegeven. "Ik ga snel reageren maar even niet", twitterde ze zondagavond laat. Tegenover de Volkskrant en de NOS heeft ze bevestigd dat ze de inhoud van de klachten tegen haar nog niet kent. De NOS meldt verder dat ze heeft laten weten dat ze zich niet de mond laat snoeren en op enig moment zal reageren. Een adviseur zou haar hebben aangeraden om dat nu nog niet te doen.

Meer uit Binnenland

Milieuclubs vinden energiemaatregelen kabinet niet genoeg

DEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".

1 uur geleden
Meisje doodgestoken in woning Blerick, man en vrouw vast

BLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.

4 uur geleden
RIVM stelt voor sigarettenfilters te verbieden om microplastics

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.

6 uur geleden
Massaclaim gestart tegen Odido om privacyschending

AMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.

7 uur geleden
Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

13 uur geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

15 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

17 uur geleden