Volt-Europarlementariërs niet naar liberalen, blijven bij groenen
BRUSSEL (ANP) - De Europarlementariërs van Volt bedanken voor de liberale fractie in het Europees Parlement. Ze blijven liever bij de groenen, omdat de liberalen volgens hen niet genoeg afstand nemen van rechts-nationalisten.
Aan de vijf nieuwverkozen Volt-afgevaardigden, onder wie twee Nederlanders, werd de afgelopen dagen getrokken. De fracties in het Europees Parlement proberen na de Europese verkiezingen geestverwante nieuwgekozen Europarlementariërs in hun kamp te lokken om zo meer invloed te kunnen uitoefenen. De liberalen van Renew en de groenen kregen bij de verkiezingen allebei stevige klappen en zoeken naarstig naar versterkingen.
Maar de Nederlandse Volt-lijsttrekker Reinier van Lanschot heeft zijn bedenkingen bij Renew. "Een van onze bestaansredenen is de strijd tegen nationaal-populisme. Het is voor ons dan ook niet wenselijk deel te nemen aan een fractie waar het Tsjechische ANO in zit en waar onvoldoende maatregelen worden genomen tegen partijen zoals de VVD die samenwerken met nationaal-populisten als de PVV." Ook zijn fractiegenoot Anna Strolenberg denkt dat "op basis van onze waarden de groenen beter bij Volt passen".
De Volt-Europarlementariërs gaan hun leden voorstellen om bij de groenen te blijven. Zij hebben het laatste woord.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
34 minuten geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
8 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
8 uur geleden