Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volt-bestuur: pas verzoening als Gündoğan aangiftes intrekt

Volt-bestuur: pas verzoening als Gündoğan aangiftes intrekt

DEN HAAG (ANP) - Ook het bestuur van Volt vindt dat Tweede Kamerlid Nilüfer Gündoğan haar aangiftes tegen melders van wangedrag moet intrekken. Pas daarna kan zij weer met partijleider Laurens Dassen om tafel om het conflict uit te praten.

Daarmee scharen de bestuursleden zich achter partijleider Laurens Dassen en Kamerlid Marieke Koekkoek, bevestigt een woordvoerder. Die zeiden eerder dinsdag al dat Gündoğan haar verwijten naar partijgenoten moest terugnemen voordat een verzoening met de fractie mogelijk is.

Gündoğan heeft aangifte gedaan van smaad en laster tegen Dassen, Volt en dertien mensen die melding maakten van grensoverschrijdend gedrag door Gündoğan. Vooral dat laatste steekt bij de partij. Binnen de Volt-fractie vindt men dat de werkomgeving onveilig wordt als Gündoğan terugkeert terwijl de aangiftes nog staan, zeggen bronnen. Een aantal melders werkt voor de Tweede Kamerfractie van de partij. Als Gündoğan terugkeert, zou een groot deel van hen vertrekken, aldus NRC afgelopen zondag.

Meldingen

De meldingen aan het adres van Gündoğan variëren van "handtastelijkheden" en "ongewenste seksuele avances" tot "intimidatie" en "misbruik van macht". Haar advocaat Geert-Jan Knoops relativeerde de meldingen: het zou gaan om mensen die van Gündoğan af willen. De fractie schorste Gündoğan vanwege de meldingen. Later werd zij zelfs de fractie uitgezet.

De rechter zette een streep door de acties van Volt in een kort geding. De partij heeft volgens de rechter "in de hele affaire te voortvarend een onjuiste weg bewandeld". De fractie moet Gündoğan terugnemen in de fractie en een schadevergoeding van 5000 euro betalen. Ook krijgen Dassen en Gündoğan het dringende advies om onder begeleiding van een bemiddelaar om tafel te gaan. Dassen zei zich aan het vonnis te houden, maar nu overweegt de partij hoger beroep tegen de uitspraak.

Inmiddels heeft het partijbestuur meerdere brieven ontvangen over Gündoğan, onder meer een brandbrief die oproept tot royement tenzij het Kamerlid haar aangiftes intrekt. Volgens een woordvoerder neemt het bestuur deze brieven "serieus". Het bestuur is in gesprek met leden die een brief hebben gestuurd. Ook komt er een extra partijcongres, waar onder meer de beide co-voorzitters Peter-Paul de Leeuw en Sacha Muller verantwoording zullen afleggen, aldus een woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

2 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

2 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

4 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

12 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

12 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

16 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

16 uur geleden