Volleybalsters zonder Plak en Daalderop naar Japan
TOKIO (ANP) - De Nederlandse volleybalploeg is zonder onder anderen Celeste Plak en Nika Daalderop afgereisd naar Japan voor de Volleyball Nations League. In totaal zijn veertien speelsters op het vliegtuig gestapt. Bondscoach Felix Koslowski had dertig vrouwen op een longlist gezet. Sommigen krijgen extra rust en stromen later in.
De selectie bestaat uit Nova Marring, Iris Vos, Vera Mulder, Jolien Knollema, Jolijn de Haan, Elles Dambrink, Hester Jasper, Indy Baijens, Britte Stuut, Eline Timmerman, Florien Reesink, Kirsten Knip, Laura Dijkema en Sarah van Aalen.
Dinsdag begint Oranje de Volleyball Nations League in Nagoya tegen Duitsland. Later in de week spelen de volleybalsters ook nog tegen Brazilië (1 juni), Dominicaanse Republiek (2 juni) en China (3 juni). Later in juni volgen nog speelweken in Hongkong en Bangkok.
Meer uit Sport
BATOEMI (ANP) - Atlete Femke Bol is voor de derde keer in haar carrière gekozen tot beste Europese atlete van het jaar. Ze is de eerste vrouw die de eretitel drie keer heeft gekregen. Bol won de verkiezing ook al in 2022 en 2023.
26 minuten geledenMADRID (ANP) - De Vuelta begint in 2026 met een individuele tijdrit in Monaco. Dat hebben de organisatoren van de Spaanse wielerkoers zaterdag bekendgemaakt. De start is voor het bekende casino in Monte Carlo. Na 9,6 kilometer wordt gefinisht op de Boulevard Albert I, waar ook elk jaar de finishlijn ligt van de Grand Prix van Monaco in de Formule 1.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP) - De Brit Matthew Richardson is het sprinttoernooi bij de WK baanwielrennen in Chili begonnen met de beste tijd in de kwalificaties. De voorheen voor Australië uitkomende sprinter kwam over 200 meter tot een tijd van 9,210 seconden. Lavreysen kwam uit op 9,306, de tweede tijd. Richardson bezit sinds augustus het wereldrecord op de 200 meter.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich op de WK baanwielrennen in Chili met een wereldrecord geplaatst voor de finale van de kilometer tijdrit. De wereldkampioene sprint kwam tot een tijd van 1.03,652 en werd daarmee de eerste vrouw die onder de 1 minuut en 4 seconden reed op het nog jonge onderdeel. Tot dit jaar reden de vrouwen een tijdrit over 500 meter.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Ruim 3000 sportclubs in Nederland kunnen geen nieuwe leden aannemen omdat ze vol zitten. Vaak komt dit door ruimtegebrek, meldt sportkoepel NOC*NSF na onderzoek van het Mulier Instituut.
5 uur geledenHEERDE (ANP) - Fem van Empel heeft in Heerde de vijftigste veldritzege van haar carrière geboekt. De wereldkampioene van Visma-Lease a Bike stond in eigen land op de hoogste trede van een volledig Nederlands podium, met naast haar Aniek van Alphen en Leonie Bentveld.
5 uur geledenSÖLDEN (ANP) - De Oostenrijkse Julia Scheib heeft bij de start van het wereldbekerseizoen in Sölden haar eerste zege op de reuzenslalom geboekt. De 27-jarige skiester was voor eigen publiek de Amerikaanse Paula Moltzan en de Zwitserse Lara Gut-Behrami te snel af. Het betekende de eerste Oostenrijkse zege op het onderdeel sinds 2016.
5 uur geleden