Volleybalsters winnen op WK eenvoudig van Egypte
BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben ook de tweede wedstrijd gewonnen op het WK in Thailand. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg na Zweden (3-2) ook Egypte (3-0) en is daarmee vrijwel zeker van een plaats in de achtste finales. De setstanden waren 25-15 25-13 25-13.
Oranje sluit de poulefase dinsdag af tegen gastland Thailand. De nummers 1 en 2 gaan door naar de achtste finales.
Nederland is de nummer 9 van de wereldranglijst. Egypte staat op de 54e plaats. Oranje begon net als tegen Zweden met Nika Daalderop, Eline Timmerman, Elles Dambrink, Marrit Jasper, Sarah van Aalen en Britte Stuut. Het team liep meteen uit naar 8-0 in de eerste set, voordat Egypte het eerste punt maakte.
Verjongde ploeg
Na de winst van de eerste set bracht de bondscoach andere speelsters binnen de lijnen, zoals Nicole van de Vosse, Iris Vos, Helena Kok, Marije ten Brinke en Suus Gerritsen. Ook in de tweede en derde set hadden de speelsters van Koslowski al snel een marge. Die kwam niet meer in gevaar.
Van de Vosse was topscorer bij Oranje met 12 punten. Vos maakte 10 punten en Kok 8. Timmerman en Dambrink waren goed voor 7 punten. Mariam Meeto maakte 9 punten voor Egypte.
Nederland is op het WK met een sterk verjongde ploeg. Van de veertien volleybalsters kwamen acht speelsters niet eerder in actie op een WK.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
11 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
15 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
22 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
1 dag geleden