Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalsters winnen eerste duel Nations League van Bulgarije

Volleybalsters winnen eerste duel Nations League van Bulgarije

ANTALYA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed begonnen aan de Nations League. In Antalya was de ploeg van bondscoach Felix Koslowski in drie sets te sterk voor Bulgarije. De setstanden waren 25-14 25-20 25-22. Het toernooi omvat in totaal twaalf interlands die meetellen voor de wereldranglijst. Op basis daarvan zijn nog tickets voor de Olympische Spelen te verdienen.

Oranje startte in Turkije met Marrit Jasper, Indy Baijens, Sarah van Aalen, Celeste Plak, Juliët Lohuis en de onlangs teruggekeerde Anne Buijs. De mondiale nummer 10 begon uitstekend aan de wedstrijd tegen Bulgarije, dat tien plaatsen lager op de wereldranglijst staat. De ploeg liep halverwege de eerste set weg bij de tegenstander en kreeg op 24-14 tien setpoints, waarvan de eerste meteen benut werd.

Bulgarije herpakte zich aan het begin van de tweede set, voordat Oranje op 7-6 voor het eerst op voorsprong kwam. De Bulgaarse vrouwen bleven daarna gelijke tred houden tot 19-19, maar Nederland maakte in de slotfase het verschil. Op 24-20 haalde Jasper met een ace de set binnen. In de derde set had Bulgarije lange tijd een voorsprong, maar Oranje poetste in de slotfase een 16-19-achterstand weg. Plak, die in de eerste twee sets minder indruk maakte dan normaal, zorgde voor een 24-20-voorsprong en vier matchpoints. Na twee gemiste kansen door Oranje verzilverde Jasper de derde.

Wedstrijden

Oranje speelt de komende week in Antalya nog tegen gastland Turkije, Polen en Duitsland. Daarna volgen in Macau wedstrijden tegen gastland China, Brazilië, de Dominicaanse Republiek en Frankrijk. In het Japanse Fukuoka treft Oranje vervolgens Servië, de Verenigde Staten, Canada en Zuid-Korea.

De wereldranglijst op 17 juni, een dag na het laatste duel met Zuid-Korea, bepaalt of Nederland zich kwalificeert voor de Spelen van Parijs. Op de geschoonde mondiale lijst, zonder reeds geplaatste landen, geeft de huidige tiende plaats recht op deelname. Belangrijk voor de ploeg is dat het met name concurrenten Canada (elfde) en Duitsland (twaalfde) achter zich houdt. Oranje werd op de Spelen van Rio in 2016 vierde, maar ontbrak drie jaar geleden in Tokio.

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

5 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

8 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

15 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

20 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

20 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden