Volleybalsters winnen eerste duel Nations League van Bulgarije
ANTALYA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed begonnen aan de Nations League. In Antalya was de ploeg van bondscoach Felix Koslowski in drie sets te sterk voor Bulgarije. De setstanden waren 25-14 25-20 25-22. Het toernooi omvat in totaal twaalf interlands die meetellen voor de wereldranglijst. Op basis daarvan zijn nog tickets voor de Olympische Spelen te verdienen.
Oranje startte in Turkije met Marrit Jasper, Indy Baijens, Sarah van Aalen, Celeste Plak, Juliët Lohuis en de onlangs teruggekeerde Anne Buijs. De mondiale nummer 10 begon uitstekend aan de wedstrijd tegen Bulgarije, dat tien plaatsen lager op de wereldranglijst staat. De ploeg liep halverwege de eerste set weg bij de tegenstander en kreeg op 24-14 tien setpoints, waarvan de eerste meteen benut werd.
Bulgarije herpakte zich aan het begin van de tweede set, voordat Oranje op 7-6 voor het eerst op voorsprong kwam. De Bulgaarse vrouwen bleven daarna gelijke tred houden tot 19-19, maar Nederland maakte in de slotfase het verschil. Op 24-20 haalde Jasper met een ace de set binnen. In de derde set had Bulgarije lange tijd een voorsprong, maar Oranje poetste in de slotfase een 16-19-achterstand weg. Plak, die in de eerste twee sets minder indruk maakte dan normaal, zorgde voor een 24-20-voorsprong en vier matchpoints. Na twee gemiste kansen door Oranje verzilverde Jasper de derde.
Wedstrijden
Oranje speelt de komende week in Antalya nog tegen gastland Turkije, Polen en Duitsland. Daarna volgen in Macau wedstrijden tegen gastland China, Brazilië, de Dominicaanse Republiek en Frankrijk. In het Japanse Fukuoka treft Oranje vervolgens Servië, de Verenigde Staten, Canada en Zuid-Korea.
De wereldranglijst op 17 juni, een dag na het laatste duel met Zuid-Korea, bepaalt of Nederland zich kwalificeert voor de Spelen van Parijs. Op de geschoonde mondiale lijst, zonder reeds geplaatste landen, geeft de huidige tiende plaats recht op deelname. Belangrijk voor de ploeg is dat het met name concurrenten Canada (elfde) en Duitsland (twaalfde) achter zich houdt. Oranje werd op de Spelen van Rio in 2016 vierde, maar ontbrak drie jaar geleden in Tokio.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
13 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
19 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
20 uur geleden