Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalsters winnen eerste duel Nations League van Bulgarije

Volleybalsters winnen eerste duel Nations League van Bulgarije

ANTALYA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed begonnen aan de Nations League. In Antalya was de ploeg van bondscoach Felix Koslowski in drie sets te sterk voor Bulgarije. De setstanden waren 25-14 25-20 25-22. Het toernooi omvat in totaal twaalf interlands die meetellen voor de wereldranglijst. Op basis daarvan zijn nog tickets voor de Olympische Spelen te verdienen.

Oranje startte in Turkije met Marrit Jasper, Indy Baijens, Sarah van Aalen, Celeste Plak, Juliët Lohuis en de onlangs teruggekeerde Anne Buijs. De mondiale nummer 10 begon uitstekend aan de wedstrijd tegen Bulgarije, dat tien plaatsen lager op de wereldranglijst staat. De ploeg liep halverwege de eerste set weg bij de tegenstander en kreeg op 24-14 tien setpoints, waarvan de eerste meteen benut werd.

Bulgarije herpakte zich aan het begin van de tweede set, voordat Oranje op 7-6 voor het eerst op voorsprong kwam. De Bulgaarse vrouwen bleven daarna gelijke tred houden tot 19-19, maar Nederland maakte in de slotfase het verschil. Op 24-20 haalde Jasper met een ace de set binnen. In de derde set had Bulgarije lange tijd een voorsprong, maar Oranje poetste in de slotfase een 16-19-achterstand weg. Plak, die in de eerste twee sets minder indruk maakte dan normaal, zorgde voor een 24-20-voorsprong en vier matchpoints. Na twee gemiste kansen door Oranje verzilverde Jasper de derde.

Wedstrijden

Oranje speelt de komende week in Antalya nog tegen gastland Turkije, Polen en Duitsland. Daarna volgen in Macau wedstrijden tegen gastland China, Brazilië, de Dominicaanse Republiek en Frankrijk. In het Japanse Fukuoka treft Oranje vervolgens Servië, de Verenigde Staten, Canada en Zuid-Korea.

De wereldranglijst op 17 juni, een dag na het laatste duel met Zuid-Korea, bepaalt of Nederland zich kwalificeert voor de Spelen van Parijs. Op de geschoonde mondiale lijst, zonder reeds geplaatste landen, geeft de huidige tiende plaats recht op deelname. Belangrijk voor de ploeg is dat het met name concurrenten Canada (elfde) en Duitsland (twaalfde) achter zich houdt. Oranje werd op de Spelen van Rio in 2016 vierde, maar ontbrak drie jaar geleden in Tokio.

Meer uit Sport

Vollering wint slotrit en klassement Ronde van Valencia

VALENCIA (ANP) - Demi Vollering heeft haar eerste rittenkoers van dit jaar gewonnen. De wielrenster van FDJ United-SUEZ was de sterkste in de Ronde van Valencia. Vollering kwam in de vierde en laatste etappe van Sagunt naar Valencia als eerste over de streep.

57 minuten geleden
Skiester Brignone wint na blessureleed ook goud op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone heeft op de reuzenslalom haar tweede gouden medaille van de Winterspelen in eigen land gewonnen. De 35-jarige regerend wereldkampioene had na de eerste manche een voorsprong van 34 honderdsten van een seconde, die bouwde ze in de tweede manche uit tot 62 honderdsten. De Zweedse titelverdedigster Sara Hector en de Noorse Thea Stjernesund grepen met exact dezelfde tijd het zilver.

1 uur geleden
Langlaufer Klaebo succesvolste winterolympiër na negende goud

TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo is na zijn vierde olympisch goud op de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo de succesvolste winterolympiër aller tijden. De 29-jarige Klaebo won met de Noorse ploeg de aflossing en komt daardoor in totaal op negen olympische titels. Sinds vrijdag deelde hij het record met landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Daehlie (langlaufen).

2 uur geleden
Kerstholt over passeren Schulting: vind ik moeilijk om te doen

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt vond het niet eenvoudig om shorttrackster Suzanne Schulting te passeren op de olympische halve finale van de aflossing bij de vrouwen zaterdag. Dat vertelde de bondscoach zondag na de training in Milaan.

2 uur geleden
Medaille op aflossing moet Spelen voor Van 't Wout compleet maken

MILAAN (ANP) - Een medaille met de aflossingsploeg bij de mannen zou de Olympische Spelen voor Jens van 't Wout compleet maken. Dat onderdeel heeft voor de 24-jarige Nederlandse shorttracker in Milaan meer prioriteit dan de 500 meter, waar hij na de 1000 en 1500 meter zijn derde individuele gouden medaille kan winnen.

2 uur geleden
Van 't Wout voelt dag na tweede goud slaappil nog in benen zitten

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.

3 uur geleden
NBA-baas ergert zich aan steeds vaker expres verliezende teams

INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.

5 uur geleden