Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalsters verzuimen te stunten tegen Turkije

Volleybalsters verzuimen te stunten tegen Turkije

PARIJS (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn er net niet in geslaagd te stunten in hun openingswedstrijd op de Olympische Spelen in Parijs. Turkije vocht zich terug na een 2-0-achterstand en sloot de vijfsetter na ruim twee uur als winnaar af: 19-25 19-25 25-22 25-22 15-13.

Regerend Europees kampioen Turkije begon als nummer 4 van de wereld aan de wedstrijd, Nederland staat achtste.

De Oranje-volleybalsters keerden na acht jaar terug op de Spelen. In Rio reikte de ploeg tot de vierde plaats, maar voor Tokio wist Nederland zich niet te plaatsen. Italië (donderdag) en de Dominicaanse Republiek (zaterdag) zijn de andere tegenstanders in groep C. De eerste twee landen uit de drie poules en de twee beste nummers 3 plaatsen zich voor de kwartfinales.

Coach Felix Koslowski had gekozen voor een basis met Celeste Plak (diagonaal), Juliët Lohuis en Indy Baijens (middenaanvalsters), Nika Daalderop en Jolien Knollema (buitenaanvalsters), spelverdeelster Britt Bongaers en libero Florien Reesink.

Koninklijke familie

Oranje zag de Turkse vrouwen de leiding nemen. Pas bij 11-10 kwam Nederland voor het eerst op voorsprong, waarna het tot 16-16 weer gelijk opging. De Cubaanse Melissa Teresa Vargas, in 2021 tot Turkse genaturaliseerd, zorgde voor het grootste gevaar. Bij Oranje kwamen de meeste punten van Knollema. Bij 24-19 was een blok van Plak goed voor setwinst.

Met de koninklijke familie op de tribune groeiden de Oranje-speelsters boven zichzelf uit. De tweede set verliep al net zo voorspoedig en bij 24-19 sloeg de kort ervoor ingevallen Elles Dambrink Nederland naar een 2-0-voorsprong.

Comeback Turkije

Het slordig spelende Turkije leek op weg naar een kansloze 3-0-nederlaag. Nederland leidde met 15-12, maar toen die voorsprong van het bord verdween kregen de Turkse vrouwen alsnog het gevoel dat er iets inzat. De tot dan toe stille Turkse fans lieten van zich horen. Anne Buijs moest het veld in en leek de zaken recht te trekken. Bij 22-22 ging het alsnog mis met drie Turkse punten op rij.

Het was een voorbode van wat er in de daaropvolgende sets gebeurde. Nederland pakte de voorsprong, maar op de 'bigpoints" sloeg Turkije, zoals het een favoriet betaamt, telkens toe. Met Vargas als topschutter met liefst 30 punten. Bij Nederland kwamen Jolien Knollema en Nika Daalderop tot ieder 15.

Meer uit Sport

Formule 1: Gasly toch nog gestraft voor GP Monaco, Hadjar derde

MONACO (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is alsnog teruggezet in de uitslag van de Grote Prijs van Monaco van 7 juni. Dat heeft autosportbond FIA vrijdag bekendgemaakt. Door tijdstraffen wordt Gasly (Alpine) teruggezet naar de zevende plaats. Zijn landgenoot Isack Hadjar (Red Bull) klimt weer naar de derde plaats.

3 minuten geleden
Tennisser Kyrgios accepteert maand schorsing na cocaïnegebruik

LONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios heeft een schorsing van een maand geaccepteerd. Dat heeft de International Tennis Integrity Agency (ITIA) bekendgemaakt. Omdat de voorlopige schorsing van Kyrgios op 4 augustus was ingegaan, mag hij per direct weer tennissen.

2 uur geleden
Zverev wint opnieuw na vijfsetter op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev had opnieuw vijf sets nodig om zijn tegenstander te verslaan op de US Open. In de nacht van donderdag op vrijdag versloeg de als eerste geplaatste Duitser de Fransman Quentin Halys in de tweede ronde: 6-4 4-6 7-6 (3) 6-7 (3) 6-3.

4 uur geleden
Tennisser De Jong strandt op US Open in tweede ronde tegen Bergs

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de derde ronde van de US Open te bereiken. De 26-jarige Nederlander moest in New York zijn meerdere erkennen in de Belg Zizou Bergs. Het werd 5-7 6-1 2-6 6-7 (2).

8 uur geleden
Van de Zandschulp klopt De Minaur en bereikt derde ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft op de US Open voor een grote verrassing gezorgd door de als zesde geplaatste Australiër Alex de Minaur uit te schakelen. De 30-jarige Nederlander won de partij in de tweede ronde in New York in drie sets: 6-4 7-5 6-2.

8 uur geleden
Tennisser Chatsjanov verrast Auger-Aliassime op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Felix Auger-Aliassime is al in de tweede ronde van de US Open uitgeschakeld. De als derde geplaatste Canadees liet zich in New York verrassen door de Rus Karen Chatsjanov, die na het verlies van de eerste set de partij overtuigend naar zich toetrok: 6-7 (5) 6-3 6-2 6-2.

16 uur geleden
Antonelli is bereid Russell te helpen bij kwalificatie GP Italië

MONZA (ANP/AFP) - Kimi Antonelli mag dan de leider in het wereldkampioenschap Formule 1 zijn, de Italiaan van Mercedes zegt in de kwalificatie van de Grote Prijs van Italië zijn ploeggenoot George Russell te willen helpen. Mocht de Brit in zijn slipstream willen rijden, dan is hij daartoe bereid.

16 uur geleden