Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalsters verzuimen te stunten tegen Turkije

Volleybalsters verzuimen te stunten tegen Turkije

PARIJS (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn er net niet in geslaagd te stunten in hun openingswedstrijd op de Olympische Spelen in Parijs. Turkije vocht zich terug na een 2-0-achterstand en sloot de vijfsetter na ruim twee uur als winnaar af: 19-25 19-25 25-22 25-22 15-13.

Regerend Europees kampioen Turkije begon als nummer 4 van de wereld aan de wedstrijd, Nederland staat achtste.

De Oranje-volleybalsters keerden na acht jaar terug op de Spelen. In Rio reikte de ploeg tot de vierde plaats, maar voor Tokio wist Nederland zich niet te plaatsen. Italië (donderdag) en de Dominicaanse Republiek (zaterdag) zijn de andere tegenstanders in groep C. De eerste twee landen uit de drie poules en de twee beste nummers 3 plaatsen zich voor de kwartfinales.

Coach Felix Koslowski had gekozen voor een basis met Celeste Plak (diagonaal), Juliët Lohuis en Indy Baijens (middenaanvalsters), Nika Daalderop en Jolien Knollema (buitenaanvalsters), spelverdeelster Britt Bongaers en libero Florien Reesink.

Koninklijke familie

Oranje zag de Turkse vrouwen de leiding nemen. Pas bij 11-10 kwam Nederland voor het eerst op voorsprong, waarna het tot 16-16 weer gelijk opging. De Cubaanse Melissa Teresa Vargas, in 2021 tot Turkse genaturaliseerd, zorgde voor het grootste gevaar. Bij Oranje kwamen de meeste punten van Knollema. Bij 24-19 was een blok van Plak goed voor setwinst.

Met de koninklijke familie op de tribune groeiden de Oranje-speelsters boven zichzelf uit. De tweede set verliep al net zo voorspoedig en bij 24-19 sloeg de kort ervoor ingevallen Elles Dambrink Nederland naar een 2-0-voorsprong.

Comeback Turkije

Het slordig spelende Turkije leek op weg naar een kansloze 3-0-nederlaag. Nederland leidde met 15-12, maar toen die voorsprong van het bord verdween kregen de Turkse vrouwen alsnog het gevoel dat er iets inzat. De tot dan toe stille Turkse fans lieten van zich horen. Anne Buijs moest het veld in en leek de zaken recht te trekken. Bij 22-22 ging het alsnog mis met drie Turkse punten op rij.

Het was een voorbode van wat er in de daaropvolgende sets gebeurde. Nederland pakte de voorsprong, maar op de 'bigpoints" sloeg Turkije, zoals het een favoriet betaamt, telkens toe. Met Vargas als topschutter met liefst 30 punten. Bij Nederland kwamen Jolien Knollema en Nika Daalderop tot ieder 15.

Meer uit Sport

Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

5 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

10 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

11 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

1 dag geleden