Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalsters verzuimen te stunten tegen Turkije

Volleybalsters verzuimen te stunten tegen Turkije

PARIJS (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn er net niet in geslaagd te stunten in hun openingswedstrijd op de Olympische Spelen in Parijs. Turkije vocht zich terug na een 2-0-achterstand en sloot de vijfsetter na ruim twee uur als winnaar af: 19-25 19-25 25-22 25-22 15-13.

Regerend Europees kampioen Turkije begon als nummer 4 van de wereld aan de wedstrijd, Nederland staat achtste.

De Oranje-volleybalsters keerden na acht jaar terug op de Spelen. In Rio reikte de ploeg tot de vierde plaats, maar voor Tokio wist Nederland zich niet te plaatsen. Italië (donderdag) en de Dominicaanse Republiek (zaterdag) zijn de andere tegenstanders in groep C. De eerste twee landen uit de drie poules en de twee beste nummers 3 plaatsen zich voor de kwartfinales.

Coach Felix Koslowski had gekozen voor een basis met Celeste Plak (diagonaal), Juliët Lohuis en Indy Baijens (middenaanvalsters), Nika Daalderop en Jolien Knollema (buitenaanvalsters), spelverdeelster Britt Bongaers en libero Florien Reesink.

Koninklijke familie

Oranje zag de Turkse vrouwen de leiding nemen. Pas bij 11-10 kwam Nederland voor het eerst op voorsprong, waarna het tot 16-16 weer gelijk opging. De Cubaanse Melissa Teresa Vargas, in 2021 tot Turkse genaturaliseerd, zorgde voor het grootste gevaar. Bij Oranje kwamen de meeste punten van Knollema. Bij 24-19 was een blok van Plak goed voor setwinst.

Met de koninklijke familie op de tribune groeiden de Oranje-speelsters boven zichzelf uit. De tweede set verliep al net zo voorspoedig en bij 24-19 sloeg de kort ervoor ingevallen Elles Dambrink Nederland naar een 2-0-voorsprong.

Comeback Turkije

Het slordig spelende Turkije leek op weg naar een kansloze 3-0-nederlaag. Nederland leidde met 15-12, maar toen die voorsprong van het bord verdween kregen de Turkse vrouwen alsnog het gevoel dat er iets inzat. De tot dan toe stille Turkse fans lieten van zich horen. Anne Buijs moest het veld in en leek de zaken recht te trekken. Bij 22-22 ging het alsnog mis met drie Turkse punten op rij.

Het was een voorbode van wat er in de daaropvolgende sets gebeurde. Nederland pakte de voorsprong, maar op de 'bigpoints" sloeg Turkije, zoals het een favoriet betaamt, telkens toe. Met Vargas als topschutter met liefst 30 punten. Bij Nederland kwamen Jolien Knollema en Nika Daalderop tot ieder 15.

Meer uit Sport

Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

17 uur geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

21 uur geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

22 uur geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

1 dag geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

1 dag geleden
Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

1 dag geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

1 dag geleden