Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalsters verslaan ook Kameroen in drie sets op WK

Volleybalsters verslaan ook Kameroen in drie sets op WK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het WK zonder setverlies gewonnen. De ploeg van bondscoach Avital Selinger versloeg Kameroen, de kampioen van Afrika, in de Arnhemse Gelredome met 3-0: 25-11 25-20 25-13. Oranje was het toernooi, dat Nederland samen met Polen organiseert, vrijdag begonnen met een soepele zege op Kenia (3-0).

Met twee overwinningen zijn de volleybalsters al vrijwel zeker van een plek in de tweede ronde. Oranje speelt komende week tegen Puerto Rico (woensdag), België (vrijdag) en Italië (zondag). De eerste vier landen van de vier poules plaatsen zich voor de tweede ronde.

De Nederlandse volleybalsters, die vier jaar geleden op het WK in Japan als vierde eindigden, hopen met een verjongde ploeg in ieder geval de kwartfinales te halen. Met Kameroen en Kenia, de nummers 1 en 2 van Afrika, trof Oranje in het begin van het toernooi geen al te zware tegenstanders. Tegen Kenia begon de ploeg van Selinger nog wat stroef, mogelijk vanwege de zenuwen. Tegen Kameroen was Oranje wel meteen scherp en werd de eerste set eenvoudig binnengehaald. Het bekende nummer 'We Are The Champions' schalde daarna al door de Gelredome, waar 9000 toeschouwers rond het centercourt kunnen zitten. In het stadion van Vitesse zijn in totaal drie volleybalvelden aangelegd voor de eerste ronde van het WK. In de tweede ronde verhuist het toernooi naar Ahoy in Rotterdam, de beslissende fase wordt gespeeld in Omnisport in Apeldoorn. Daar vindt op 15 oktober de finale plaats.

In de tweede set ging het wel een stuk lastiger voor Oranje. Tot 21-20 bleef Kameroen bij, maar in de beslissende fase sloeg Nederland toe. Daarmee was het verzet van de Afrikaanse kampioen ook gebroken.

Net als in de eerste wedstrijd was aanvoerster Anne Buijs de topscorer met 11 punten, gevolgd door Eline Timmerman met 10 punten. "Het ging niet zo makkelijk als gehoopt, vooral niet in de tweede set", zei libero Myrthe Schoot.

Meer uit Sport

Zevenvoudig olympisch turnkampioene Biles bij WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zevenvoudig olympisch turnkampioene Simone Biles (29) is zaterdag te gast bij de eerste dag van de toestelfinales bij de WK turnen in Rotterdam. De Amerikaanse werd vlak voor de finales het podium opgeroepen en gepresenteerd aan het publiek.

1 uur geleden
Hobbelig circuit Austin zit Verstappen nog dwars

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.

7 uur geleden
Martín na crash in MotoGP-sprintrace Australië leiding WK kwijt

PHILLIP ISLAND (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín heeft zijn pols gebroken tijdens de sprintrace bij de Grote Prijs van Australië. De Spaanse wegracer kan zodoende zondag niet meedoen aan de hoofdrace.

7 uur geleden
Honkballers Milwaukee Brewers winnen eerste duel World Series

MILWAUKEE (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het eerste duel in de World Series gewonnen. De Brewers trokken in het American Family Field van Milwaukee met 3-2 de winst op de Tampa Bay Rays naar zich toe.

8 uur geleden
Verstappen zet in tweede vrije training in Austin derde tijd neer

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand

14 uur geleden
Turnster Visser elfde in meerkampfinale, goud Blakely

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.

18 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in eerste training op circuit Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.

19 uur geleden