Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalsters verslaan ook Kameroen in drie sets op WK

Volleybalsters verslaan ook Kameroen in drie sets op WK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het WK zonder setverlies gewonnen. De ploeg van bondscoach Avital Selinger versloeg Kameroen, de kampioen van Afrika, in de Arnhemse Gelredome met 3-0: 25-11 25-20 25-13. Oranje was het toernooi, dat Nederland samen met Polen organiseert, vrijdag begonnen met een soepele zege op Kenia (3-0).

Met twee overwinningen zijn de volleybalsters al vrijwel zeker van een plek in de tweede ronde. Oranje speelt komende week tegen Puerto Rico (woensdag), België (vrijdag) en Italië (zondag). De eerste vier landen van de vier poules plaatsen zich voor de tweede ronde.

De Nederlandse volleybalsters, die vier jaar geleden op het WK in Japan als vierde eindigden, hopen met een verjongde ploeg in ieder geval de kwartfinales te halen. Met Kameroen en Kenia, de nummers 1 en 2 van Afrika, trof Oranje in het begin van het toernooi geen al te zware tegenstanders. Tegen Kenia begon de ploeg van Selinger nog wat stroef, mogelijk vanwege de zenuwen. Tegen Kameroen was Oranje wel meteen scherp en werd de eerste set eenvoudig binnengehaald. Het bekende nummer 'We Are The Champions' schalde daarna al door de Gelredome, waar 9000 toeschouwers rond het centercourt kunnen zitten. In het stadion van Vitesse zijn in totaal drie volleybalvelden aangelegd voor de eerste ronde van het WK. In de tweede ronde verhuist het toernooi naar Ahoy in Rotterdam, de beslissende fase wordt gespeeld in Omnisport in Apeldoorn. Daar vindt op 15 oktober de finale plaats.

In de tweede set ging het wel een stuk lastiger voor Oranje. Tot 21-20 bleef Kameroen bij, maar in de beslissende fase sloeg Nederland toe. Daarmee was het verzet van de Afrikaanse kampioen ook gebroken.

Net als in de eerste wedstrijd was aanvoerster Anne Buijs de topscorer met 11 punten, gevolgd door Eline Timmerman met 10 punten. "Het ging niet zo makkelijk als gehoopt, vooral niet in de tweede set", zei libero Myrthe Schoot.

Meer uit Sport

Wielrenner Kooij boekt in massasprint eerste ritzege in Tour

PAU (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft zijn eerste ritzege geboekt in de Tour de France. De 24-jarige debutant van Decathlon CMA CGM was in het Zuid-Franse Pau in de vijfde etappe de snelste in een rommelige massasprint, de eerste van deze Ronde van Frankrijk. De Duitser Max Kanter reed na goed voorbereidend werk van de Nederlander Mike Teunissen naar de tweede plaats, de Belg Tim Merlier werd derde.

5 minuten geleden
Tennisster Kostjoek voor het eerst halvefinaliste op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales op Wimbledon. De 24-jarige Oekraïense versloeg Jasmine Paolini (30) uit Italië in twee sets: 6-3 6-2.

1 uur geleden
Tourpeloton vertrokken voor eerste sprintetappe

LANNEMEZAN (ANP) - Het Tourpeloton is vanuit het Zuid-Franse Lannemezan vertrokken voor de vijfde etappe. Die is normaal gesproken een prooi voor de sprinters, hun eerste kans van deze Ronde van Frankrijk. De finish is rond 17.30 uur na 158 kilometer in het bij de Pyreneeën gelegen Pau.

3 uur geleden
Djokovic in vijf sets langs Auger-Aliassime op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijftiende keer in zijn carrière de halve finale van Wimbledon bereikt. Dat deed de Servische 24-voudig grandslamwinnaar dinsdagavond in een vijfsetter tegen de Canadese nummer 4 van de wereld Félix Auger-Aliassime: 7-6 (10) 3-6 6-3 6-7 (4) 7-6 (4).

17 uur geleden
Oekraïne uit zorgen over IOC-versoepeling voor Russische sporters

KYIV (ANP) - Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn zorgen geuit over de versoepeling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) rond Russische sporters. Dinsdag besloot het IOC de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig op te heffen, waardoor Russen weer deel mogen nemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen.

20 uur geleden
Muchová ten koste van Osaka naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.

22 uur geleden
Deen Pedersen wint vierde etappe in Tour de France

FOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.

23 uur geleden