Volleybalsters verliezen laatste groepsduel op OKT van Polen
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben hun derde wedstrijd op het olympisch kwalificatietoernooi verloren. Polen troefde Oranje in het Omnisport van Apeldoorn af met 3-1 (20-25 23-25 25-23 23-25). De nederlaag heeft geen grote gevolgen, want de Nederlandse ploeg had zich door de overwinningen op Azerbeidzjan en Bulgarije al verzekerd van een plek in de halve finales.
De kans is wel groot dat Polen groepswinnaar wordt. De nummer vier van het afgelopen EK eindigt boven Nederland als het vrijdag wint van het op papier zwakke Azerbeidzjan. De halve finales zijn zaterdag. De winnaar van het OKT verdient het ticket naar de Spelen van Tokio komende zomer.
Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd en presenteerden het publiek een fraaie wedstrijd, waarin Polen de eerste twee sets won. Oranje knokte zich terug in de wedstrijd door het derde bedrijf te winnen en was ook dicht bij de winst van de vierde set, maar de Poolse ploeg drukte effectief door.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zich bij de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finale op de gemengde aflossing. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Jens van 't Wout en Melle van 't Wout eindigden in de eerste kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste, net voor Italië. De Italianen plaatsten zich ook voor de halve finale.
4 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers beginnen de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen met Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma. Dat blijkt uit de kort voor de start vrijgegeven opstelling.
14 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is goed begonnen aan het olympische shorttracktoernooi. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, bereikte dinsdag zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter.
41 minuten geledenDELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.
1 uur geledenCORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
14 uur geleden