Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalsters Plak en Buijs voor tweede keer naar Spelen

Volleybalsters Plak en Buijs voor tweede keer naar Spelen

UTRECHT (ANP) - Celeste Plak en Anne Buijs maken deel uit van de Nederlandse volleybalselectie waarmee bondscoach Felix Koslowski later deze maand deelneemt aan de Olympische Spelen. In de selectie van twaalf speelsters plus één reserve zijn Plak en Buijs de enige twee die er in Rio in 2016 ook al bij waren. Oranje sloot het toernooi in Brazilië destijds af als vierde.

Spelverdeelster Laura Dijkema is niet geselecteerd. De 434-voudig international reist echter wel mee naar Parijs als lid van de begeleidingsstaf, zo maakte volleybalbond Nevobo bekend. Oranje treft vanaf 27 juli in de groepsfase achtereenvolgens Turkije, Italië en de Dominicaanse Republiek.

"Sinds mijn aantreden in januari 2023 hebben we met een groep van circa 25 tot 30 speelsters onze olympische droom nagejaagd", zegt bondscoach Koslowski in een toelichting. "Helaas mogen we naar Parijs slechts dertien speelsters meenemen. Ik heb zware keuzes moeten maken en ben mij ervan bewust dat de klap bij de speelsters die niet tot de selectie behoren hard aankomt. Desondanks ben ik ervan overtuigd dat we met deze selectie het hoogst haalbare resultaat kunnen nastreven."

Uitzwaaiwedstrijden

De Nederlandse volleybalsters spelen nog twee zogenoemde uitzwaaiwedstrijden tegen Zwitserland. Dat gebeurt op 20 juli in Apeldoorn en een dag later in Den Haag. Bij het eerste duel wordt afscheid genomen van de voormalig internationals Myrthe Schoot, Robin de Kruijf, Yvon Beliën en Maret Grothues.

Selectie voor Olympische Spelen: Sarah van Aalen, Britt Bongaerts (beiden spelverdeelster), Florien Reesink (libero), Celeste Plak, Jolien Knollema, Juliët Lohuis, Anne Buijs, Indy Baijens, Marrit Jasper, Nika Daalderop, Eline Timmerman, Elles Dambrink en Nova Marring (reserve).

Meer uit Sport

Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

7 minuten geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

3 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

7 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

8 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

8 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

23 uur geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

1 dag geleden