Volleybalsters Plak en Buijs voor tweede keer naar Spelen
UTRECHT (ANP) - Celeste Plak en Anne Buijs maken deel uit van de Nederlandse volleybalselectie waarmee bondscoach Felix Koslowski later deze maand deelneemt aan de Olympische Spelen. In de selectie van twaalf speelsters plus één reserve zijn Plak en Buijs de enige twee die er in Rio in 2016 ook al bij waren. Oranje sloot het toernooi in Brazilië destijds af als vierde.
Spelverdeelster Laura Dijkema is niet geselecteerd. De 434-voudig international reist echter wel mee naar Parijs als lid van de begeleidingsstaf, zo maakte volleybalbond Nevobo bekend. Oranje treft vanaf 27 juli in de groepsfase achtereenvolgens Turkije, Italië en de Dominicaanse Republiek.
"Sinds mijn aantreden in januari 2023 hebben we met een groep van circa 25 tot 30 speelsters onze olympische droom nagejaagd", zegt bondscoach Koslowski in een toelichting. "Helaas mogen we naar Parijs slechts dertien speelsters meenemen. Ik heb zware keuzes moeten maken en ben mij ervan bewust dat de klap bij de speelsters die niet tot de selectie behoren hard aankomt. Desondanks ben ik ervan overtuigd dat we met deze selectie het hoogst haalbare resultaat kunnen nastreven."
Uitzwaaiwedstrijden
De Nederlandse volleybalsters spelen nog twee zogenoemde uitzwaaiwedstrijden tegen Zwitserland. Dat gebeurt op 20 juli in Apeldoorn en een dag later in Den Haag. Bij het eerste duel wordt afscheid genomen van de voormalig internationals Myrthe Schoot, Robin de Kruijf, Yvon Beliën en Maret Grothues.
Selectie voor Olympische Spelen: Sarah van Aalen, Britt Bongaerts (beiden spelverdeelster), Florien Reesink (libero), Celeste Plak, Jolien Knollema, Juliët Lohuis, Anne Buijs, Indy Baijens, Marrit Jasper, Nika Daalderop, Eline Timmerman, Elles Dambrink en Nova Marring (reserve).
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
5 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
9 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
11 uur geleden