Volleybalsters Oranje halen ticket voor Spelen Parijs binnen
FUKUOKA (ANP) - De volleybalsters van Oranje hebben zich bij de Nations League-wedstrijden in het Japanse Fukuoka verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen van Parijs. De Nederlandse ploeg was in de laatste groepswedstrijd met duidelijke cijfers te sterk voor Zuid-Korea. Het werd 25-21 25-11 25-17.
De Nederlandse volleybalsters gaan voor de vierde keer meedoen aan de Spelen. Ze deden ook mee aan de Spelen van 1992 in Barcelona, in 1996 in Atlanta en in 2016 in Rio de Janeiro.
Van de huidige selectie waren alleen Anne Buijs, Laura Dijkema en Celeste Plak er ook bij op de Spelen in Rio. Dat drietal reikte toen met hun ploeg tot de halve finales, waarin China te sterk was. Ook de strijd om brons, tegen de Verenigde Staten, ging verloren.
Statistieken
Oranje had aan een set voldoende om een ticket voor de Spelen veilig te stellen. Bij 24-21 in de eerste set haalde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski via een block van Marrit Jasper het beslissende punt binnen.
Juliet Lohuis en Buijs, die beiden voor negen punten tekenden, waren de topscorers aan de kant van Nederland.
De Koreaanse ploeg staat op de 36e plaats op de wereldranglijst en de statistieken waren duidelijk in het voordeel van Oranje, dat achtste staat. De Koreaanse ploeg gold bovendien als een van de mindere ploegen in de Nations League. De zege op Zuid-Korea, maar vooral het binnenhalen van het olympische ticket, werd uitbundig gevierd door de speelsters en coach Koslowski.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
3 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
8 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
12 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden