Volleybalsters openen olympisch kwalificatietoernooi met zege
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed begonnen aan het allesbeslissende kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen van later dit jaar in Tokio. Oranje was in het Omnisport van Apeldoorn zoals verwacht een stuk sterker dan Azerbeidzjan: 3-0 (25-23 25-18 25-22)
Oranje opende een beetje onwennig, maar walste vervolgens over de tegenstander heen. Azerbeidzjan is op papier ook de gemakkelijkste tegenstander in de poule, die verder bestaat uit Bulgarije en Polen. Het team van de nieuwe bondscoach Gianni Caprara, de opvolger van de dit najaar ontslagen Jamie Morrison, moet bij de beste twee in de groep eindigen om komend weekeinde met drie andere teams te strijden om één olympisch ticket.
Oranje viel gevarieerd aan met Robin de Kruijff (13 punten), Yvon Belien (11 punten), Floortje Meiners (11 punten) en Lonneke Sloetjes (9 punten) als topscorers. Gedragen door het fanatieke thuispubliek kwam Nederland tot 13 blocks. De blokkering van Azerbeidzjan werkte slechts tweemaal naar behoren.
Strijd voor eigen publiek
Oranje stuit woensdag op Bulgarije en besluit de poule donderdag tegen Polen, dat dinsdag Bulgarije klopte (3-1). Als die twee groepsduels naar wens verlopen, dan wacht komend weekeinde het echte werk. Dan moet de laatste kans op deelname aan de Spelen van Tokio worden benut.
Nederland eindigde op de laatste Spelen in Rio de Janeiro nog als vierde en zou op basis van de resultaten van de laatste jaren wel een ticket verdienen voor de Spelen van Tokio. Onder de vertrokken bondscoach Morrison gingen de volleybalsters echter steeds slechter presteren. Met Caprara op de bank moet Oranje de weg naar boven weer vinden.
De ervaren Italiaanse coach had zijn nieuw ploeg slechts tien dagen bij elkaar op weg naar het olympisch kwalificatietoernooi voor eigen publiek in Apeldoorn. "Dat kan je niet veel veranderen", zei hij over een trainingskamp in Duitsland. "Mijn doel was vooral om alle spelers ontspannen te krijgen, zodat ze in goede vorm kunnen strijden."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
52 minuten geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
3 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
20 uur geleden