Volleybalsters openen olympisch kwalificatietoernooi met zege
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed begonnen aan het allesbeslissende kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen van later dit jaar in Tokio. Oranje was in het Omnisport van Apeldoorn zoals verwacht een stuk sterker dan Azerbeidzjan: 3-0 (25-23 25-18 25-22)
Oranje opende een beetje onwennig, maar walste vervolgens over de tegenstander heen. Azerbeidzjan is op papier ook de gemakkelijkste tegenstander in de poule, die verder bestaat uit Bulgarije en Polen. Het team van de nieuwe bondscoach Gianni Caprara, de opvolger van de dit najaar ontslagen Jamie Morrison, moet bij de beste twee in de groep eindigen om komend weekeinde met drie andere teams te strijden om één olympisch ticket.
Oranje viel gevarieerd aan met Robin de Kruijff (13 punten), Yvon Belien (11 punten), Floortje Meiners (11 punten) en Lonneke Sloetjes (9 punten) als topscorers. Gedragen door het fanatieke thuispubliek kwam Nederland tot 13 blocks. De blokkering van Azerbeidzjan werkte slechts tweemaal naar behoren.
Strijd voor eigen publiek
Oranje stuit woensdag op Bulgarije en besluit de poule donderdag tegen Polen, dat dinsdag Bulgarije klopte (3-1). Als die twee groepsduels naar wens verlopen, dan wacht komend weekeinde het echte werk. Dan moet de laatste kans op deelname aan de Spelen van Tokio worden benut.
Nederland eindigde op de laatste Spelen in Rio de Janeiro nog als vierde en zou op basis van de resultaten van de laatste jaren wel een ticket verdienen voor de Spelen van Tokio. Onder de vertrokken bondscoach Morrison gingen de volleybalsters echter steeds slechter presteren. Met Caprara op de bank moet Oranje de weg naar boven weer vinden.
De ervaren Italiaanse coach had zijn nieuw ploeg slechts tien dagen bij elkaar op weg naar het olympisch kwalificatietoernooi voor eigen publiek in Apeldoorn. "Dat kan je niet veel veranderen", zei hij over een trainingskamp in Duitsland. "Mijn doel was vooral om alle spelers ontspannen te krijgen, zodat ze in goede vorm kunnen strijden."
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
2 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
9 uur geleden