Volleybalsters openen olympisch kwalificatietoernooi met zege
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed begonnen aan het allesbeslissende kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen van later dit jaar in Tokio. Oranje was in het Omnisport van Apeldoorn zoals verwacht een stuk sterker dan Azerbeidzjan: 3-0 (25-23 25-18 25-22)
Oranje opende een beetje onwennig, maar walste vervolgens over de tegenstander heen. Azerbeidzjan is op papier ook de gemakkelijkste tegenstander in de poule, die verder bestaat uit Bulgarije en Polen. Het team van de nieuwe bondscoach Gianni Caprara, de opvolger van de dit najaar ontslagen Jamie Morrison, moet bij de beste twee in de groep eindigen om komend weekeinde met drie andere teams te strijden om één olympisch ticket.
Oranje viel gevarieerd aan met Robin de Kruijff (13 punten), Yvon Belien (11 punten), Floortje Meiners (11 punten) en Lonneke Sloetjes (9 punten) als topscorers. Gedragen door het fanatieke thuispubliek kwam Nederland tot 13 blocks. De blokkering van Azerbeidzjan werkte slechts tweemaal naar behoren.
Strijd voor eigen publiek
Oranje stuit woensdag op Bulgarije en besluit de poule donderdag tegen Polen, dat dinsdag Bulgarije klopte (3-1). Als die twee groepsduels naar wens verlopen, dan wacht komend weekeinde het echte werk. Dan moet de laatste kans op deelname aan de Spelen van Tokio worden benut.
Nederland eindigde op de laatste Spelen in Rio de Janeiro nog als vierde en zou op basis van de resultaten van de laatste jaren wel een ticket verdienen voor de Spelen van Tokio. Onder de vertrokken bondscoach Morrison gingen de volleybalsters echter steeds slechter presteren. Met Caprara op de bank moet Oranje de weg naar boven weer vinden.
De ervaren Italiaanse coach had zijn nieuw ploeg slechts tien dagen bij elkaar op weg naar het olympisch kwalificatietoernooi voor eigen publiek in Apeldoorn. "Dat kan je niet veel veranderen", zei hij over een trainingskamp in Duitsland. "Mijn doel was vooral om alle spelers ontspannen te krijgen, zodat ze in goede vorm kunnen strijden."
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
2 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
6 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
12 uur geleden