Volleybalsters op WK strijdend ten onder tegen China
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben op het WK in eigen land de eerste nederlaag in de tweede groepsfase geleden. China was in de Rotterdamse Ahoy met 3-2 in sets te sterk voor de ploeg van bondscoach Avital Selinger, die strijdend ten onder ging (22-25 25-21 25-15 18-25 15-12).
Oranje staat na zeven wedstrijden op vier overwinningen, één minder dan België en Japan, twee minder dan China, Brazilië en Italië. De ploeg moet nog spelen tegen Brazilië en Japan. De beste vier teams uit de groep plaatsen zich voor de kwartfinales.
Selinger had na het sterke optreden in de wedstrijd tegen Argentinië een basisplek ingeruimd voor Elles Dambrink. De 19-jarige speelster nam de plaats in van Celeste Plak. Daarnaast begonnen Juliët Lohuis, Anne Buijs, Britt Bongaerts, Nika Daalderop, Eline Timmerman en libero Myrthe Schoot.
Wedstrijdverloop
Na wedstrijden tegen Puerto-Rico, België, Italië en Argentinië, waarin Oranje matig begon in de eerste set, waren de speelsters van Selinger tegen China wel meteen bij de les. Een spannende eerste set viel in de slotfase in het voordeel uit van Nederland. Buijs scoorde na een lange rally op 22-22 en met een goed blok werd de set gepakt.
In de tweede set knokte Oranje zich terug van een achterstand en nam zelf een kleine voorsprong met 16-14. Dat kon de ploeg van Selinger echter niet volhouden. De Chinese speelsters, de nummer 3 van het vorige WK en de olympisch kampioenen van 2016, waren effectiever en scoorden vanaf 21-22 drie punten achter elkaar. China werd sterker en overklaste Nederland daarna in de derde set (25-15).
Oranje richtte zich op in de vierde set, nam een kleine voorsprong met 7-4 en liep met een goede blocks van Lohuis en Timmerman verder uit. Op 24-18 serveerden de Chinezen in het net en was de stand weer helemaal gelijk. In de beslissende set nam China een voorsprong van 6-4 en 9-5. Die laatste achterstand kon Oranje niet meer repareren. Op 14-12 maakte China het op het derde matchpoint af.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
2 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
4 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
5 uur geleden