Volleybalsters op WK strijdend ten onder tegen China
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben op het WK in eigen land de eerste nederlaag in de tweede groepsfase geleden. China was in de Rotterdamse Ahoy met 3-2 in sets te sterk voor de ploeg van bondscoach Avital Selinger, die strijdend ten onder ging (22-25 25-21 25-15 18-25 15-12).
Oranje staat na zeven wedstrijden op vier overwinningen, één minder dan België en Japan, twee minder dan China, Brazilië en Italië. De ploeg moet nog spelen tegen Brazilië en Japan. De beste vier teams uit de groep plaatsen zich voor de kwartfinales.
Selinger had na het sterke optreden in de wedstrijd tegen Argentinië een basisplek ingeruimd voor Elles Dambrink. De 19-jarige speelster nam de plaats in van Celeste Plak. Daarnaast begonnen Juliët Lohuis, Anne Buijs, Britt Bongaerts, Nika Daalderop, Eline Timmerman en libero Myrthe Schoot.
Wedstrijdverloop
Na wedstrijden tegen Puerto-Rico, België, Italië en Argentinië, waarin Oranje matig begon in de eerste set, waren de speelsters van Selinger tegen China wel meteen bij de les. Een spannende eerste set viel in de slotfase in het voordeel uit van Nederland. Buijs scoorde na een lange rally op 22-22 en met een goed blok werd de set gepakt.
In de tweede set knokte Oranje zich terug van een achterstand en nam zelf een kleine voorsprong met 16-14. Dat kon de ploeg van Selinger echter niet volhouden. De Chinese speelsters, de nummer 3 van het vorige WK en de olympisch kampioenen van 2016, waren effectiever en scoorden vanaf 21-22 drie punten achter elkaar. China werd sterker en overklaste Nederland daarna in de derde set (25-15).
Oranje richtte zich op in de vierde set, nam een kleine voorsprong met 7-4 en liep met een goede blocks van Lohuis en Timmerman verder uit. Op 24-18 serveerden de Chinezen in het net en was de stand weer helemaal gelijk. In de beslissende set nam China een voorsprong van 6-4 en 9-5. Die laatste achterstand kon Oranje niet meer repareren. Op 14-12 maakte China het op het derde matchpoint af.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
26 minuten geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
2 uur geledenMANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.
4 uur geleden