Volleybalsters op weg naar cruciaal toernooi
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse volleybalsters vertrekken zondag naar Duitsland om zich warm te draaien voor de week van de waarheid. Op 7 januari begint in Apeldoorn het olympisch kwalificatietoernooi, de laatste kans om deelname in Tokio af te dwingen. Met een nieuwe bondscoach, de Italiaan Giovanni Caprara, die naast trainingen drie oefenduels met Duitsland heeft om zich een beeld te vormen van Oranje.
Caprara neemt vijftien speelsters mee, onder wie Floortje Meijners, die na tien jaar terugkeert in Oranje. De passer/loper van het Italiaanse Monza was om diverse redenen lang niet beschikbaar maar Caprara, die haar kent uit Italië, overtuigde haar terug te keren. "We trainen vandaag voor het eerst met de hele groep", vertelde aanvoerster Maret Balkestein-Grothues. Het gaf meteen ook aan dat er op Papendal weinig concreets te melden viel. Voor veel internationals was een diner vrijdagavond de eerste kennismaking met de opvolger van de ontslagen Jamie Morrison.
Oranje verloor in augustus bij de eerste kans om zich te kwalificeren voor de Spelen kansloos van Italië. Dat gebeurde in Catania, waar niet alleen het thuisvoordeel een rol speelde maar de Nederlandse ploeg geen schim was van het team dat vorig jaar nog vierde werd op het WK. Na een ook al tegenvallend EK - eruit in de kwartfinales tegen gastland Turkije - werd Morrison geslachtofferd. De chemie was uitgewerkt, heette het.
Met Caprara, clubcoach bij Il Bisonte Firenze waar internationals Laura Dijkema en Nika Daalderop spelen, vond volleybalbond Nevobo een ervaren coach die in 2006 al wereldkampioen werd met Rusland. Hij heeft elf dagen om zijn ploeg klaar te stomen voor het toernooi waarvan de finale op 12 januari wordt gespeeld. "Ik ken het team nog niet heel goed. Mijn doel is dat we er over anderhalve week fysiek klaar voor zijn en dat de sfeer in het team goed is", vertelde de 57-jarige Italiaan, kort voor de eerste echte training. Behalve op 7 januari Azerbeidzjan, waarvan hij nog bondscoach was, treft Nederland in de poule Bulgarije en Polen. "Dat laatste land schat ik het hoogst in. Het gaat er in zo'n toernooi vooral om de stress tegen te gaan."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
7 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
17 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden