
Volleybalsters op weg naar cruciaal toernooi
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse volleybalsters vertrekken zondag naar Duitsland om zich warm te draaien voor de week van de waarheid. Op 7 januari begint in Apeldoorn het olympisch kwalificatietoernooi, de laatste kans om deelname in Tokio af te dwingen. Met een nieuwe bondscoach, de Italiaan Giovanni Caprara, die naast trainingen drie oefenduels met Duitsland heeft om zich een beeld te vormen van Oranje.
Caprara neemt vijftien speelsters mee, onder wie Floortje Meijners, die na tien jaar terugkeert in Oranje. De passer/loper van het Italiaanse Monza was om diverse redenen lang niet beschikbaar maar Caprara, die haar kent uit Italië, overtuigde haar terug te keren. "We trainen vandaag voor het eerst met de hele groep", vertelde aanvoerster Maret Balkestein-Grothues. Het gaf meteen ook aan dat er op Papendal weinig concreets te melden viel. Voor veel internationals was een diner vrijdagavond de eerste kennismaking met de opvolger van de ontslagen Jamie Morrison.
Oranje verloor in augustus bij de eerste kans om zich te kwalificeren voor de Spelen kansloos van Italië. Dat gebeurde in Catania, waar niet alleen het thuisvoordeel een rol speelde maar de Nederlandse ploeg geen schim was van het team dat vorig jaar nog vierde werd op het WK. Na een ook al tegenvallend EK - eruit in de kwartfinales tegen gastland Turkije - werd Morrison geslachtofferd. De chemie was uitgewerkt, heette het.
Met Caprara, clubcoach bij Il Bisonte Firenze waar internationals Laura Dijkema en Nika Daalderop spelen, vond volleybalbond Nevobo een ervaren coach die in 2006 al wereldkampioen werd met Rusland. Hij heeft elf dagen om zijn ploeg klaar te stomen voor het toernooi waarvan de finale op 12 januari wordt gespeeld. "Ik ken het team nog niet heel goed. Mijn doel is dat we er over anderhalve week fysiek klaar voor zijn en dat de sfeer in het team goed is", vertelde de 57-jarige Italiaan, kort voor de eerste echte training. Behalve op 7 januari Azerbeidzjan, waarvan hij nog bondscoach was, treft Nederland in de poule Bulgarije en Polen. "Dat laatste land schat ik het hoogst in. Het gaat er in zo'n toernooi vooral om de stress tegen te gaan."
Meer uit Sport
PONTEVEDRA (ANP) - Triatlete Rachel Klamer is vijfde geworden bij de WK in het Spaanse Pontevedra. Met die klassering voldoet Klamer, die twee jaar geleden bij de Olympische Spelen in Tokio als vierde eindigde, aan de olympische kwalificatie-eis. Maya Kingma eindigde als 29e.
14 uur geledenWIJSTER (ANP) - Wielrenner Christophe Laporte heeft in Drenthe de Europese titel gewonnen. De 30-jarige Fransman was na 199,8 kilometer de beste op de Col du VAM. Hij bleef na een aanvankelijke solo in de sprint bergop de Belg Wout van Aert en de Nederlander Olav Kooij, twee ploeggenoten van de Franse renner bij Jumbo-Visma, nipt voor.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft de 1000 meter gewonnen bij de NK Shorttrack in Leeuwarden. Het is haar tweede titel dit weekend, nadat ze zaterdag ook al de sterkste was op de 1500 meter. Op de 500 meter werd ze tweede.
16 uur geledenSUZUKA (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton verwacht dat zijn ploeg Mercedes de komende zes maanden voor de grootste uitdaging in de Formule 1 komt te staan. Hamilton, die zondag in de Grote Prijs van Japan als vijfde eindigde, zei dat er grote veranderingen zullen moeten komen om met Mercedes weer mee te kunnen draaien in de top.
18 uur geledenGREATER NOIDA (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van India in de MotoGP gewonnen. De Italiaan, die vanaf pole vertrok, bleef de Spanjaard Jorge Martín en de Fransman Fabio Quartararo voor. Regerend wereldkampioen en WK-leider Francesco Bagnaia kwam in de veertiende ronde ten val en finishte niet.
20 uur geledenGREATER NOIDA (ANP) - Motorcoureur Zonta van den Goorbergh heeft bij de Grote Prijs van India de zesde plek behaald in de Moto2-klasse. Die klassering leverde Van den Goorbergh voor het eerst WK-punten op. Bo Bendsneyder kwam niet verder dan de 18e plek in India.
21 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Ethiopische atlete Tigist Assefa heeft in Berlijn een wereldrecord op de marathon gelopen. Assefa realiseerde een sensationele tijd van 2.11.53. Daarmee was ze ruim 2 minuten sneller dan de oude toptijd. Die stond op naam van Brigid Kosgei, de Keniaanse die bij de marathon van Chicago in 2019 op 2.14.04 uitkwam.
22 uur geleden