Volleybalsters op weg naar cruciaal toernooi
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse volleybalsters vertrekken zondag naar Duitsland om zich warm te draaien voor de week van de waarheid. Op 7 januari begint in Apeldoorn het olympisch kwalificatietoernooi, de laatste kans om deelname in Tokio af te dwingen. Met een nieuwe bondscoach, de Italiaan Giovanni Caprara, die naast trainingen drie oefenduels met Duitsland heeft om zich een beeld te vormen van Oranje.
Caprara neemt vijftien speelsters mee, onder wie Floortje Meijners, die na tien jaar terugkeert in Oranje. De passer/loper van het Italiaanse Monza was om diverse redenen lang niet beschikbaar maar Caprara, die haar kent uit Italië, overtuigde haar terug te keren. "We trainen vandaag voor het eerst met de hele groep", vertelde aanvoerster Maret Balkestein-Grothues. Het gaf meteen ook aan dat er op Papendal weinig concreets te melden viel. Voor veel internationals was een diner vrijdagavond de eerste kennismaking met de opvolger van de ontslagen Jamie Morrison.
Oranje verloor in augustus bij de eerste kans om zich te kwalificeren voor de Spelen kansloos van Italië. Dat gebeurde in Catania, waar niet alleen het thuisvoordeel een rol speelde maar de Nederlandse ploeg geen schim was van het team dat vorig jaar nog vierde werd op het WK. Na een ook al tegenvallend EK - eruit in de kwartfinales tegen gastland Turkije - werd Morrison geslachtofferd. De chemie was uitgewerkt, heette het.
Met Caprara, clubcoach bij Il Bisonte Firenze waar internationals Laura Dijkema en Nika Daalderop spelen, vond volleybalbond Nevobo een ervaren coach die in 2006 al wereldkampioen werd met Rusland. Hij heeft elf dagen om zijn ploeg klaar te stomen voor het toernooi waarvan de finale op 12 januari wordt gespeeld. "Ik ken het team nog niet heel goed. Mijn doel is dat we er over anderhalve week fysiek klaar voor zijn en dat de sfeer in het team goed is", vertelde de 57-jarige Italiaan, kort voor de eerste echte training. Behalve op 7 januari Azerbeidzjan, waarvan hij nog bondscoach was, treft Nederland in de poule Bulgarije en Polen. "Dat laatste land schat ik het hoogst in. Het gaat er in zo'n toernooi vooral om de stress tegen te gaan."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
7 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
10 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
10 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden