Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalsters op EK ook langs Finland met ruim verschil

Volleybalsters op EK ook langs Finland met ruim verschil

CLUJ-NAPOCA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben bij het EK ook de tweede groepswedstrijd in Roemenië met duidelijke cijfers gewonnen. Oranje versloeg Finland in Cluj-Napoca vlot in drie sets: 25-10 25-10 25-18. Juliët Lohuis was met 12 punten topscorer in de Nederlandse ploeg.

De soepele overwinning voor het team van bondscoach Avital Selinger kwam niet echt als een verrassing. Nederland staat op de wereldranglijst op de achtste plek, Finland neemt de 52e plaats in.

Libero Myrthe Schoot had na afloop weinig reden tot klagen over het Nederlandse spel. "De derde set had iets scherper kunnen zijn van onze kant, maar in de eerste twee sets hebben we heel goed gespeeld, denk ik. We waren heel alert, vooral ook bij het serveren en blokkeren. We hebben ook in deze wedstrijd weer ons eigen spel kunnen spelen. Dat voelt gewoon goed."

Nederland opende het EK donderdag met een afgetekende zege tegen Oekraïne (3-0). Finland verloor in de eerste groepswedstrijd van Zweden (3-2).

Nederland speelt zondag tegen Roemenië en daarna volgen de groepsduels met Turkije (dinsdag) en Zweden (woensdag). De eerste vier teams van de poule plaatsen zich voor de achtste finales. Het EK vindt tot en met 4 september plaats in vier landen, Servië, Bulgarije, Kroatië en Roemenië.

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

56 minuten geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

9 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

10 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

10 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

11 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

11 uur geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

13 uur geleden