Volleybalsters naar kwartfinales op EK dankzij zege op Duitsland
PLOVDIV (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de kwartfinales bereikt van het EK. Oranje versloeg Duitsland in Bulgarije met 3-1. De setstanden in Plovdiv waren: 25-22 23-25 25-19 25-23.
Sinds de Duitse hereniging in 1990 wist Oranje bij het EK in vijf eerdere ontmoetingen niet één keer te winnen van Duitsland. Eerder dit jaar moest Nederland in de Nations League ook buigen voor de Duitse formatie (3-2).
In Plovdiv was Oranje echter de betere ploeg. De ploeg van Avital Selinger speelde geconcentreerd en sloeg op de juiste momenten toe. Anne Buijs (28 punten) en Nika Daalderop (22 punten) waren de grote uitblinkers.
Kwartfinale in Plovdiv
In de spannende eindfase van de vierde set liep Oranje van 20-20 uit naar 24-21. De eerste twee matchpoints werden gemist, waardoor de spanning aan Nederlandse zijde toenam. In de zinderende laatste rally deelde Nika Daalderop uiteindelijk de laatste klap uit. Door een Duitse netfout ging het punt naar Oranje, dat daardoor zeker was van de overwinning.
"De volgende keer mag het best wat minder spannend", sprak aanvoerder Buijs lachend. "Duitsland is verdedigend natuurlijk heel sterk. Ik werd helemaal gek in het veld. We stonden behoorlijk onder druk in de passing. Ook kregen we de nodige aces tegen op hun service. Maar we hielden goed stand, ook dankzij onze wissels. We hebben onszelf helemaal leeggespeeld. Gelukkig liep het aanvallend heel goed bij ons. Daar ben ik hartstikke blij mee."
In de kwartfinales speelt Nederland dinsdag in Plovdiv tegen de winnaar van het duel tussen Bulgarije en Zweden. Die wedstrijd wordt zaterdagavond afgewerkt. "Deze wedstrijd tegen Duitsland geeft heel veel vertrouwen voor onze volgende partij", zei Buijs. "We moeten bij dit EK overwinning op overwinning blijven stapelen. Dit was onze beste wedstrijd tot dusver. Die groei moeten we zien vast te houden, dat is alleen maar mooi voor de toekomst. Maar we doen alles stap voor stap. Eerst goed uitrusten en herstellen en kijken wie de volgende tegenstander wordt."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
30 minuten geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
7 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
11 uur geleden