Volleybalsters naar kwartfinales op EK dankzij zege op Duitsland
PLOVDIV (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de kwartfinales bereikt van het EK. Oranje versloeg Duitsland in Bulgarije met 3-1. De setstanden in Plovdiv waren: 25-22 23-25 25-19 25-23.
Sinds de Duitse hereniging in 1990 wist Oranje bij het EK in vijf eerdere ontmoetingen niet één keer te winnen van Duitsland. Eerder dit jaar moest Nederland in de Nations League ook buigen voor de Duitse formatie (3-2).
In Plovdiv was Oranje echter de betere ploeg. De ploeg van Avital Selinger speelde geconcentreerd en sloeg op de juiste momenten toe. Anne Buijs (28 punten) en Nika Daalderop (22 punten) waren de grote uitblinkers.
Kwartfinale in Plovdiv
In de spannende eindfase van de vierde set liep Oranje van 20-20 uit naar 24-21. De eerste twee matchpoints werden gemist, waardoor de spanning aan Nederlandse zijde toenam. In de zinderende laatste rally deelde Nika Daalderop uiteindelijk de laatste klap uit. Door een Duitse netfout ging het punt naar Oranje, dat daardoor zeker was van de overwinning.
"De volgende keer mag het best wat minder spannend", sprak aanvoerder Buijs lachend. "Duitsland is verdedigend natuurlijk heel sterk. Ik werd helemaal gek in het veld. We stonden behoorlijk onder druk in de passing. Ook kregen we de nodige aces tegen op hun service. Maar we hielden goed stand, ook dankzij onze wissels. We hebben onszelf helemaal leeggespeeld. Gelukkig liep het aanvallend heel goed bij ons. Daar ben ik hartstikke blij mee."
In de kwartfinales speelt Nederland dinsdag in Plovdiv tegen de winnaar van het duel tussen Bulgarije en Zweden. Die wedstrijd wordt zaterdagavond afgewerkt. "Deze wedstrijd tegen Duitsland geeft heel veel vertrouwen voor onze volgende partij", zei Buijs. "We moeten bij dit EK overwinning op overwinning blijven stapelen. Dit was onze beste wedstrijd tot dusver. Die groei moeten we zien vast te houden, dat is alleen maar mooi voor de toekomst. Maar we doen alles stap voor stap. Eerst goed uitrusten en herstellen en kijken wie de volgende tegenstander wordt."
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
19 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
19 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
20 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
20 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
21 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden