Volleybalsters naar kwartfinales op EK dankzij zege op Duitsland
PLOVDIV (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de kwartfinales bereikt van het EK. Oranje versloeg Duitsland in Bulgarije met 3-1. De setstanden in Plovdiv waren: 25-22 23-25 25-19 25-23.
Sinds de Duitse hereniging in 1990 wist Oranje bij het EK in vijf eerdere ontmoetingen niet één keer te winnen van Duitsland. Eerder dit jaar moest Nederland in de Nations League ook buigen voor de Duitse formatie (3-2).
In Plovdiv was Oranje echter de betere ploeg. De ploeg van Avital Selinger speelde geconcentreerd en sloeg op de juiste momenten toe. Anne Buijs (28 punten) en Nika Daalderop (22 punten) waren de grote uitblinkers.
Kwartfinale in Plovdiv
In de spannende eindfase van de vierde set liep Oranje van 20-20 uit naar 24-21. De eerste twee matchpoints werden gemist, waardoor de spanning aan Nederlandse zijde toenam. In de zinderende laatste rally deelde Nika Daalderop uiteindelijk de laatste klap uit. Door een Duitse netfout ging het punt naar Oranje, dat daardoor zeker was van de overwinning.
"De volgende keer mag het best wat minder spannend", sprak aanvoerder Buijs lachend. "Duitsland is verdedigend natuurlijk heel sterk. Ik werd helemaal gek in het veld. We stonden behoorlijk onder druk in de passing. Ook kregen we de nodige aces tegen op hun service. Maar we hielden goed stand, ook dankzij onze wissels. We hebben onszelf helemaal leeggespeeld. Gelukkig liep het aanvallend heel goed bij ons. Daar ben ik hartstikke blij mee."
In de kwartfinales speelt Nederland dinsdag in Plovdiv tegen de winnaar van het duel tussen Bulgarije en Zweden. Die wedstrijd wordt zaterdagavond afgewerkt. "Deze wedstrijd tegen Duitsland geeft heel veel vertrouwen voor onze volgende partij", zei Buijs. "We moeten bij dit EK overwinning op overwinning blijven stapelen. Dit was onze beste wedstrijd tot dusver. Die groei moeten we zien vast te houden, dat is alleen maar mooi voor de toekomst. Maar we doen alles stap voor stap. Eerst goed uitrusten en herstellen en kijken wie de volgende tegenstander wordt."
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden