Volleybalsters naar halve finales OKT na zege op Bulgarije
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich op het olympisch kwalificatietoernooi in eigen land verzekerd van een plek in de halve eindstrijd. Oranje, dat aantrad zonder de zieke Lonneke Sloetjes, was in Apeldoorn Bulgarije in drie sets de baas. Het werd 25-19 25-19 26-24.
In de derde set maakte Oranje een 15-12-achterstand ongedaan en werd op 24-23 een setpunt weggewerkt.
In de eerste en tweede set kwam Nederland eigenlijk geen moment in de problemen en had het continu de leiding. Vooral door sterk aanvalsspel van Nika Daalderop en Anne Buijs was het verschil vrij groot. Daalderop kwam tot 19 punten, Buijs sloeg één punt minder binnen.
Eerste wedstrijdpunt benut
In de derde set was Oranje minder dominant. Mede door de nodige omzettingen bij de Bulgaren ging het gelijker op. In de slotfase werd Celeste Plak nog ingebracht en met Plak werd setverlies ternauwernood voorkomen. Na een uur en een kwartier benutte Oranje het eerste wedstrijdpunt door een fout in de aanval van de Bulgaarse speelsters.
Door de tweede zege op het OKT stelde Nederland een plek bij de eerste twee in de groep veilig. Dinsdag was de ploeg van Gianni Caprara al met 3-0 te sterk voor Azerbeidzjan. Donderdag treedt Oranje aan tegen Polen.
Zondag finale
De halve finales van het kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen zijn zaterdag. Zondag wordt in de finale één ticket voor de Spelen vergeven.
In de andere poule staat Duitsland er het best voor. De Duitse ploeg won woensdag met 3-1 van België.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
1 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
5 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
5 uur geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
6 uur geleden