Volleybalster Sloetjes kiest voor sabbatical
PAPENDAL (ANP) - Volleybalster Lonneke Sloetjes komt dit jaar niet meer in actie voor de Nederlandse ploeg of een clubteam. De 302-voudig international last een pauze in en weet nog niet wat ze volgend jaar gaat doen.
"Door de constante combinatie van clubvolleybal en nationaal team is het afgelopen decennium voor mij heel belastend geweest", vertelt de 29-jarige Sloetjes, die het afgelopen seizoen voor de Italiaanse topclub Savino Del Bene Scandicci uitkwam. "Er waren natuurlijk tal van prachtige momenten, maar de laatste tijd heb ik het plezier in het spel wel een beetje verloren. Ik luister nu naar mijn hart en dat zegt: even geen volleybal."
Sloetjes gaat haar studie bedrijfskunde weer oppakken en volgt het loopbaanbegeleidingstraject van TeamNL@work. "Ik ben erg benieuwd wat ik nog meer in mijn mars heb", vervolgt Sloetjes. "Wat ik vanaf januari ga doen weet ik nu oprecht nog niet. Dat ga ik de komende maanden onderzoeken."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
1 dag geleden