Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalster Sloetjes (30) stopt ermee

Volleybalster Sloetjes (30) stopt ermee

NIEUWEGEIN (ANP) - Lonneke Sloetjes beëindigt haar topsportloopbaan. De 30-jarige volleybalster laat dat dinsdag via volleybalbond Nevobo weten. Sloetjes nam in mei vorig jaar al een sabbatical om na te denken over haar toekomst en nu weet ze zeker dat ze niet meer terug wil keren.

Sloetjes kwam 302 keer voor het Nederlandse team uit. De volleybalbond omschrijft haar als 'een van de meest succesvolle volleybalsters uit de Nederlandse geschiedenis'. Sloetjes was van 2011 tot 2020 een vaste waarde bij Oranje. Ze maakte ook deel uit van het team dat bij de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 als vierde eindigde. Een jaar eerder verloor Sloetjes met Nederland de EK-finale van Rusland.

"Het afgelopen jaar heb ik gezocht naar drijfveren en motieven om weer te gaan spelen", aldus Sloetjes. "De kriebels om weer te gaan spelen kwamen echter niet. Ik merk dat ik veel energie haal uit andere dingen die op mijn pad komen en die ik kan leren, bijvoorbeeld op het gebied van mijn studie. Daarnaast wil ik ook graag bij mijn familie in de buurt zijn nu. Ik ben heel dankbaar voor alles wat ik heb mogen meemaken. De successen met Oranje en de Turkse club Vakifbank zullen mij altijd bijblijven. En natuurlijk ook de vele vriendschappen die ik aan het volleybal heb overgehouden. Het is helemaal goed zo."

Wereldklasse

Sloetjes won met Vakifbank Istanbul in vier seizoenen twee keer de Champions League en twee keer het WK voor clubteams. Ze werd drie keer kampioen in de Turkse competitie en veroverde ook twee keer de Turkse beker. Sloetjes werd zowel in de Champions League als in de Turkse competitie verkozen tot beste diagonaalspeelster.

"Lonneke was echt een speelster van wereldklasse", reageert Maret Grothues, aanvoerster van Oranje. "Ondanks al deze successen is ze een van de meest bescheiden mensen die ik ken. Zowel binnen als buiten het veld is ze een zeer prettig persoon die altijd voor mensen klaarstaat. Het was een eer om naast haar in het veld te staan. We gaan haar missen."

Ook Joop Alberda, technisch directeur van de volleybalbond, spreekt vol lof over Sloetjes. "Lonneke is een speelster die ambitie, verantwoordelijkheid en perfectionisme samenbracht en die zeldzame mix van eigenschappen maakt haar tot een bijzondere topsporter. Ze is altijd zeer bescheiden gebleven en ik vermoed dat ze zelf niet beseft hoe groot ze was als speelster. Haar bijdrage aan het Nederlandse volleybal wordt met grote letters bijgeschreven in de geschiedenis van onze sport."

Meer uit Sport

Belgische sprinter Philipsen wint tweede etappe Renewi Tour

ARDOOIE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de tweede etappe in de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De Belgische sprinter van Alpecin-Premier Tech was na 173,9 kilometer tussen Blankenberge en Ardooie de snelste van het peloton. Hij versloeg de Brit Joshua Giddings en de Noor Søren Wærenskjold in de massasprint. Arvid de Kleijn was de beste Nederlander op de vijfde plaats.

33 minuten geleden
Record aan prijzengeld voor tennissers op US Open

NEW YORK (ANP/DPA) - Het prijzengeld voor de tennissers en tennissters op de US Open is verhoogd naar een nieuw recordbedrag. De winnaars in het enkelspel ontvangen 5,5 miljoen dollar (ongeveer 4,71 miljoen euro), meldt de organisatie van het Amerikaanse grandslamtoernooi in New York.

38 minuten geleden
Verstappen wil 'optimaal' genieten van laatste Dutch GP

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen wil optimaal genieten van de laatste Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "Het is hier alle keren heel bijzonder geweest. Ik wil heel graag die laatste keer ook die positieve sfeer ervaren en goed afsluiten", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persconferentie op het circuit in de duinen.

1 uur geleden
Wiebes sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Groot-Brittannië

BLACKPOOL (ANP) - Lorena Wiebes is ook in de tweede etappe van de Ronde van Groot-Brittannië overtuigend naar de zege gesprint. De 27-jarige leidster in het algemeen klassement liet na 111 kilometer in Blackpool de Canadese Maggie Coles-Lyster en Kim Le Court-Pienaar uit Mauritius ruim achter zich in de massasprint. De wielerkoers werd enige tijd stilgelegd vanwege een ongeluk op het parcours.

1 uur geleden
Lando Norris gaat 'sfeer en fans' van Zandvoort missen

ZANDVOORT (ANP) - Wereldkampioen Lando Norris voelt 'behoorlijke teleurstelling' over het verdwijnen van de Dutch Grand Prix. De Formule 1-race in Zandvoort wordt dit weekeinde voor de zesde en laatste keer verreden. "Ik vind het echt jammer. Deze race is heel wat leuker dan veel andere races op de kalender", zei de coureur van McLaren tijdens een persconferentie op het circuit van Zandvoort.

2 uur geleden
Negen Nederlandse wielrenners in Vuelta, minste sinds 2019

MONACO (ANP) - Negen Nederlandse wielrenners doen mee aan de Ronde van Spanje, die zaterdag begint in Monaco. Dat is het laagste aantal sinds 2019, toen er ook negen meededen.

2 uur geleden
Coureurs 'niet verrast' door bijtekenen Verstappen bij Red Bull

ZANDVOORT (ANP) - De meeste coureurs in de Formule 1 zijn niet echt verrast door het nieuws dat Max Verstappen heeft bijgetekend bij Red Bull en daardoor na dit seizoen nog vier jaar in de Formule 1 blijft.

2 uur geleden