Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalster Plak trots op rol als 'supersub'

Volleybalster Plak trots op rol als 'supersub'

ARNHEM (ANP) - Onder leiding van een nieuwe bondscoach bereidt volleybalster Celeste Plak zich met Oranje deze week voor op het olympisch kwalificatietoernooi. De ploeg is neergestreken nabij Berlijn, waar Giovanni Caprara een week de tijd heeft zijn ideeën toe te passen. Plak is benieuwd of de Italiaan in haar, net als zijn voorgangers, de ideale 'supersub' ziet.

Ze is 24 jaar inmiddels, de 1,90 meter lange Noord-Hollandse die befaamd is om haar harde smashes. 'Plak Power' is een begrip geworden, dat staat voor een extra portie energie die Oranje de afgelopen jaren regelmatig nodig had om het verschil te maken. Ze was er bij in Rio, als jonkie, waar Nederland vierde werd. Ze was er vorig jaar bij op het WK, opnieuw afgesloten als nummer 4 van de wereld. Opnieuw niet als basisspeelster, maar Plak klaagt niet over haar rol als invalster op moeilijke momenten. "Het is fysiek zwaar, je moet constant 'ready' zijn, één vingerknip en je moet er staan. Maar ik heb er vrede mee. Ik voel ook een soort trots dat ik het team kan helpen. Het klinkt misschien heel politiek correct, maar ik meen het."

Plak heeft nog niet meer dan een eerste indruk van Caprara, de Italiaan die de in het najaar ontslagen Jamie Morrison is opgevolgd. "Hij komt over als een mensenmens, een peoplemanager met humor en zelfspot."

Thuisvoordeel

Morrison werd afgerekend op de resultaten: Oranje miste directe kwalificatie voor de Spelen door een kansloze nederlaag in en tegen Italië en bleef bij het EK steken in de kwartfinales. Maar ook de chemie tussen coach en speelsters was uitgewerkt. "Voor een aantal speelsters is het de laatste kans om nog een keer de Spelen te halen. Alles moet kloppen", zegt Plak, die deze zomer de Italiaanse competitie (Novara) verruilde voor de Turkse. Ze woont en speelt in provinciestad Aydin, samen met Oranje-aanvoerster Maret Balkestein-Grothues. Of ze zelf problemen had met de afgeserveerde Amerikaan? "Ik ben erg blij dat er een nieuwe coach is."

Vanaf dinsdag 7 januari speelt Nederland in Apeldoorn poulewedstrijden tegen Azerbeidzjan, Bulgarije en Polen, gevolgd door een finale-weekend waarin één ticket voor Tokio klaar ligt. Het thuisvoordeel moet de ploeg, die in Ankara tegen Turkije op het EK van het veld werd geblazen, er doorheen slepen. "Daar konden we elkaar in het veld niet eens verstaan. Ik ben dankbaar dat de bond zich zo heeft ingezet om thuis te kunnen spelen."

Het verloren OKT in Italië heeft ze gewist. "Het zijn 'toxic feelings' die je zo snel mogelijk uit je lichaam moet laten verdwijnen. We hebben ons lesje geleerd."

Meer uit Sport

New York Knicks voor het eerst sinds 1999 naar NBA-finale

CLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.

4 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

16 uur geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

19 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

20 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

22 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

23 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

1 dag geleden