Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalster Plak trots op rol als 'supersub'

Volleybalster Plak trots op rol als 'supersub'

ARNHEM (ANP) - Onder leiding van een nieuwe bondscoach bereidt volleybalster Celeste Plak zich met Oranje deze week voor op het olympisch kwalificatietoernooi. De ploeg is neergestreken nabij Berlijn, waar Giovanni Caprara een week de tijd heeft zijn ideeën toe te passen. Plak is benieuwd of de Italiaan in haar, net als zijn voorgangers, de ideale 'supersub' ziet.

Ze is 24 jaar inmiddels, de 1,90 meter lange Noord-Hollandse die befaamd is om haar harde smashes. 'Plak Power' is een begrip geworden, dat staat voor een extra portie energie die Oranje de afgelopen jaren regelmatig nodig had om het verschil te maken. Ze was er bij in Rio, als jonkie, waar Nederland vierde werd. Ze was er vorig jaar bij op het WK, opnieuw afgesloten als nummer 4 van de wereld. Opnieuw niet als basisspeelster, maar Plak klaagt niet over haar rol als invalster op moeilijke momenten. "Het is fysiek zwaar, je moet constant 'ready' zijn, één vingerknip en je moet er staan. Maar ik heb er vrede mee. Ik voel ook een soort trots dat ik het team kan helpen. Het klinkt misschien heel politiek correct, maar ik meen het."

Plak heeft nog niet meer dan een eerste indruk van Caprara, de Italiaan die de in het najaar ontslagen Jamie Morrison is opgevolgd. "Hij komt over als een mensenmens, een peoplemanager met humor en zelfspot."

Thuisvoordeel

Morrison werd afgerekend op de resultaten: Oranje miste directe kwalificatie voor de Spelen door een kansloze nederlaag in en tegen Italië en bleef bij het EK steken in de kwartfinales. Maar ook de chemie tussen coach en speelsters was uitgewerkt. "Voor een aantal speelsters is het de laatste kans om nog een keer de Spelen te halen. Alles moet kloppen", zegt Plak, die deze zomer de Italiaanse competitie (Novara) verruilde voor de Turkse. Ze woont en speelt in provinciestad Aydin, samen met Oranje-aanvoerster Maret Balkestein-Grothues. Of ze zelf problemen had met de afgeserveerde Amerikaan? "Ik ben erg blij dat er een nieuwe coach is."

Vanaf dinsdag 7 januari speelt Nederland in Apeldoorn poulewedstrijden tegen Azerbeidzjan, Bulgarije en Polen, gevolgd door een finale-weekend waarin één ticket voor Tokio klaar ligt. Het thuisvoordeel moet de ploeg, die in Ankara tegen Turkije op het EK van het veld werd geblazen, er doorheen slepen. "Daar konden we elkaar in het veld niet eens verstaan. Ik ben dankbaar dat de bond zich zo heeft ingezet om thuis te kunnen spelen."

Het verloren OKT in Italië heeft ze gewist. "Het zijn 'toxic feelings' die je zo snel mogelijk uit je lichaam moet laten verdwijnen. We hebben ons lesje geleerd."

Meer uit Sport

Verstappen in tweede training Spa derde, op afstand van Antonelli

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.

7 minuten geleden
Zwitser Schmid wint in Tour de France vanuit grote kopgroep

BELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.

50 minuten geleden
Verstappen snelste in eerste vrije training GP van België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.

3 uur geleden
Peloton van start in langste etappe Tour de France naar Vogezen

DOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.

4 uur geleden
Shirt Pelé uit WK-finale 1958 voor 4,3 miljoen euro geveild

NEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.

8 uur geleden
Amerikaanse golfer Suber leidt na eerste dag Brits Open

SOUTHPORT (ANP) - De Amerikaanse golfer Jackson Suber leidt het Brits Open na de eerste dag. De 26-jarige debutant op het oudste golftoernooi ter wereld doorliep de eerste ronde in 65 slagen, vijf slagen onder par. De Zuid-Koreaan Im Sung-jae en de Engelsman Dan Brown staan op een gedeelde tweede plaats. Zij eindigden op vier slagen onder par.

20 uur geleden
Tennisser De Jong in tweede ronde Båstad uitgeschakeld door Báez

BÅSTAD (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is donderdag in de tweede ronde van het ATP-toernooi van het Zweedse Båstad uitgeschakeld. De Argentijnse nummer 56 van de wereld Sebastián Báez was in twee sets te sterk voor de Nederlander (nummer 73): 6-4 6-2.

20 uur geleden