Volleybalster Plak fit voor olympisch kwalificatietoernooi
APELDOORN (ANP) - Volleybalster Celeste Plak is fit genoeg bevonden om met Oranje deel te nemen aan het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Apeldoorn. Bondscoach Giovanni Caprara was met vijftien speelsters naar het Duitse Kienbaum afgereisd om zich voor te bereiden op het toernooi dat voor Nederland dinsdag begint met een wedstrijd tegen Azerbeidzjan.
Vanwege de achillespeesblessure waarmee Plak kampte was dat één speelster meer dan waarmee Nederland aan het toernooi kan beginnen. Plak bleef in Duitsland twee oefenduels aan de kant, maar was er donderdag bij het derde duel met Duitsland weer bij. Nederland won die wedstrijd met 3-2. Het feit dat Plak inzetbaar is, kostte Marrit Jasper haar plaats in de selectie.
Nederland speelt verder woensdag tegen Bulgarije en donderdag tegen Polen. Komend weekeinde zijn de halve finales en de finale waarin één ticket voor Tokio 2020 te verdienen is. Het is de laatste kans voor de Nederlandse volleybalsters, vierde in Rio 2016, om deelname aan de Spelen af te dwingen.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
4 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
20 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
2 dagen geleden