Volleybalster Plak fit voor olympisch kwalificatietoernooi
APELDOORN (ANP) - Volleybalster Celeste Plak is fit genoeg bevonden om met Oranje deel te nemen aan het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Apeldoorn. Bondscoach Giovanni Caprara was met vijftien speelsters naar het Duitse Kienbaum afgereisd om zich voor te bereiden op het toernooi dat voor Nederland dinsdag begint met een wedstrijd tegen Azerbeidzjan.
Vanwege de achillespeesblessure waarmee Plak kampte was dat één speelster meer dan waarmee Nederland aan het toernooi kan beginnen. Plak bleef in Duitsland twee oefenduels aan de kant, maar was er donderdag bij het derde duel met Duitsland weer bij. Nederland won die wedstrijd met 3-2. Het feit dat Plak inzetbaar is, kostte Marrit Jasper haar plaats in de selectie.
Nederland speelt verder woensdag tegen Bulgarije en donderdag tegen Polen. Komend weekeinde zijn de halve finales en de finale waarin één ticket voor Tokio 2020 te verdienen is. Het is de laatste kans voor de Nederlandse volleybalsters, vierde in Rio 2016, om deelname aan de Spelen af te dwingen.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
1 dag geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
1 dag geleden