Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalster Plak fit voor olympisch kwalificatietoernooi

Volleybalster Plak fit voor olympisch kwalificatietoernooi

APELDOORN (ANP) - Volleybalster Celeste Plak is fit genoeg bevonden om met Oranje deel te nemen aan het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Apeldoorn. Bondscoach Giovanni Caprara was met vijftien speelsters naar het Duitse Kienbaum afgereisd om zich voor te bereiden op het toernooi dat voor Nederland dinsdag begint met een wedstrijd tegen Azerbeidzjan.

Vanwege de achillespeesblessure waarmee Plak kampte was dat één speelster meer dan waarmee Nederland aan het toernooi kan beginnen. Plak bleef in Duitsland twee oefenduels aan de kant, maar was er donderdag bij het derde duel met Duitsland weer bij. Nederland won die wedstrijd met 3-2. Het feit dat Plak inzetbaar is, kostte Marrit Jasper haar plaats in de selectie.

Nederland speelt verder woensdag tegen Bulgarije en donderdag tegen Polen. Komend weekeinde zijn de halve finales en de finale waarin één ticket voor Tokio 2020 te verdienen is. Het is de laatste kans voor de Nederlandse volleybalsters, vierde in Rio 2016, om deelname aan de Spelen af te dwingen.

Meer uit Sport

Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

46 minuten geleden
Belg Abdi teleurgesteld na mislopen winst marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.

48 minuten geleden
Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

2 uur geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

2 uur geleden
Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

4 uur geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

5 uur geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

15 uur geleden