Volleybalster Meijners geniet na 12 jaar weer in Oranje
APELDOORN (ANP) - Na maar liefst twaalf jaar beleefde Floortje Meijners een geslaagde rentree in de Nederlandse volleybalploeg. Ze opende het olympisch kwalificatietoernooi met een zege op Azerbeidzjan: 3-0 (25-23 25-18 25-22).
"Ik ben zo blij, het was geweldig", zei de 32-jarige Meijners voor de camera van Ziggo Sport. "Het publiek hier in Apeldoorn was fantastisch, bijna iedereen was in het oranje gestoken. De sfeer was is ons voordeel. Ons spel kan af en toe nog beter. Maar we hebben nog meer dagen. Woensdag spelen we alweer tegen Bulgarije en een dag later tegen Polen."
Oranje moet bij de beste twee in de groep eindigen om komend weekeinde met drie andere teams te strijden om één olympisch ticket. Meijners is er voor het eerst weer bij sinds haar afscheid in 2007. Het is niet dat ze daarna nooit werd benaderd voor een terugkeer, maar haar Turkse man was professioneel basketballer en ze beviel ook nog van een zoontje.
Toen de nieuwe bondscoach Gianni Caprara haar onlangs in november polste, ging het kriebelen. Ze kreeg een week bedenktijd maar zo lang had ze niet nodig. Haar man is inmiddels gestopt als basketballer, waardoor ze meer tijd heeft. "Ik ben enthousiast en benieuwd", zei Meijners die tot elf punten kwam tegen Azerbeidzjan. "In de eerste set hadden we een beetje plankenkoorts en in de derde set waren we soms slordig. Maar we gaan er de komende week alles aan doen om de Spelen in Tokio te bereiken."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
25 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geleden