Volleybalster Meijners geniet na 12 jaar weer in Oranje
APELDOORN (ANP) - Na maar liefst twaalf jaar beleefde Floortje Meijners een geslaagde rentree in de Nederlandse volleybalploeg. Ze opende het olympisch kwalificatietoernooi met een zege op Azerbeidzjan: 3-0 (25-23 25-18 25-22).
"Ik ben zo blij, het was geweldig", zei de 32-jarige Meijners voor de camera van Ziggo Sport. "Het publiek hier in Apeldoorn was fantastisch, bijna iedereen was in het oranje gestoken. De sfeer was is ons voordeel. Ons spel kan af en toe nog beter. Maar we hebben nog meer dagen. Woensdag spelen we alweer tegen Bulgarije en een dag later tegen Polen."
Oranje moet bij de beste twee in de groep eindigen om komend weekeinde met drie andere teams te strijden om één olympisch ticket. Meijners is er voor het eerst weer bij sinds haar afscheid in 2007. Het is niet dat ze daarna nooit werd benaderd voor een terugkeer, maar haar Turkse man was professioneel basketballer en ze beviel ook nog van een zoontje.
Toen de nieuwe bondscoach Gianni Caprara haar onlangs in november polste, ging het kriebelen. Ze kreeg een week bedenktijd maar zo lang had ze niet nodig. Haar man is inmiddels gestopt als basketballer, waardoor ze meer tijd heeft. "Ik ben enthousiast en benieuwd", zei Meijners die tot elf punten kwam tegen Azerbeidzjan. "In de eerste set hadden we een beetje plankenkoorts en in de derde set waren we soms slordig. Maar we gaan er de komende week alles aan doen om de Spelen in Tokio te bereiken."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
29 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
51 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro van UAE Team Emirates heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 22-jarige Mexicaan kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek won de slotrit over 149 kilometer na een massasprint in Abu Dhabi.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse sporters die heeft meegedaan aan de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo gaat naar de sluitingsceremonie. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat 26 van de 38 atleten naar de historische Arena di Verona gaan, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. De openingsceremonie werd ook bezocht door 26 atleten van TeamNL.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft zijn olympisch debuut in de viermansbob afgesloten met de dertiende plaats. De 26-jarige bobsleeër zette in het Cortina Sliding Centre met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster in de vierde run met 55,04 de elfde tijd neer.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft op de slotdag van de Olympische Spelen in Italië de gouden medaille veroverd op het onderdeel halfpipe. Na haar twee gouden plakken van Beijing in 2022 is ze nu de succesvolste freestyleskiester in de geschiedenis van de Spelen.
1 uur geleden