Volleybalster Grothues wint juridische strijd met oud-werkgever
BRUSSEL (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft de juridische strijd met de Poolse club Chemik Police gewonnen. Grothues tekende in 2017 een contract bij de toenmalige kampioen van Polen, maar stapte een paar maanden later op omdat de club contractuele verplichtingen niet nakwam. De zaak kwam bij het internationaal sporttribunaal CAS en werd in het voordeel van de aanvoerster van Oranje beslecht. "Deze beslissing laat zien dat ik gelijk had om voor mijn rechten op te komen", zegt Grothues op de website van het Belgische sportadvocatenkantoor Cresta.
De 32-jarige Grothues, die in 2018 haar loopbaan voortzette bij de Italiaanse club Casalmaggiore, en Chemik Police zochten eerst tevergeefs een oplossing bij de Europese bond CEV en de wereldvolleybalbond FIVB. Het is, zo meldt Cresta, de eerste keer dat het CAS zich uitspreekt in een door de FIVB behandelde beroepszaak rond een arbeidsgeschil. Grothues laat weten dat de uitspraak ook een boodschap moet zijn: "Geef nooit op in dit soort zaken. Met een goed rechtsteam achter je ben je veilig."
Grothues speelt tegenwoordig bij het Turkse Aydın Büyükşehir Belediyespor.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
4 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
6 uur geleden