Volleybalster Dijkema zet loopbaan voort in Rusland
FLORENCE (ANP) - Volleybalster Laura Dijkema komt komend seizoen uit voor de Russische topclub Lokomotiv Kaliningrad. Dat maakten de spelverdeelster van Oranje en haar nieuwe club donderdag bekend op sociale media. Kaliningrad is de meest westelijk gelegen grote stad in Rusland. De plaatselijke volleybalclub strandde dit jaar in de vierde ronde van de Champions League.
Dijkema had iets eerder op Instagram gemeld dat ze haar laatste wedstrijd voor het Italiaanse Il Bisonte Firenze had gespeeld. "Het hoge woord is eruit, de Italiaanse volleybalcompetitie is officieel beëindigd", schreef Dijkema, die op 23 februari voor het laatst in actie kwam voor haar club. Daarna werd de competitie vanwege de coronacrisis stilgelegd. "Het is jammer dat ik toen niet wist dat het mijn laatste wedstrijd was voor deze club."
Dijkema (30) speelde drie jaar voor de club uit Florence. "Het is een historische beslissing dat de competitie stopt, maar we zitten met z'n allen in een crisis waar gezondheid zo veel belangrijker is dan sport. Het is een terecht besluit", vindt Dijkema, die niet veel later haar nieuwe werkgever bekendmaakte. "Na die drie jaar is het tijd voor verandering en een nieuwe uitdaging."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
14 uur geleden