Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalster Dijkema zet loopbaan voort in Rusland

Volleybalster Dijkema zet loopbaan voort in Rusland

FLORENCE (ANP) - Volleybalster Laura Dijkema komt komend seizoen uit voor de Russische topclub Lokomotiv Kaliningrad. Dat maakten de spelverdeelster van Oranje en haar nieuwe club donderdag bekend op sociale media. Kaliningrad is de meest westelijk gelegen grote stad in Rusland. De plaatselijke volleybalclub strandde dit jaar in de vierde ronde van de Champions League.

Dijkema had iets eerder op Instagram gemeld dat ze haar laatste wedstrijd voor het Italiaanse Il Bisonte Firenze had gespeeld. "Het hoge woord is eruit, de Italiaanse volleybalcompetitie is officieel beëindigd", schreef Dijkema, die op 23 februari voor het laatst in actie kwam voor haar club. Daarna werd de competitie vanwege de coronacrisis stilgelegd. "Het is jammer dat ik toen niet wist dat het mijn laatste wedstrijd was voor deze club."

Dijkema (30) speelde drie jaar voor de club uit Florence. "Het is een historische beslissing dat de competitie stopt, maar we zitten met z'n allen in een crisis waar gezondheid zo veel belangrijker is dan sport. Het is een terecht besluit", vindt Dijkema, die niet veel later haar nieuwe werkgever bekendmaakte. "Na die drie jaar is het tijd voor verandering en een nieuwe uitdaging."

Meer uit Sport

Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

1 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

4 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

4 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

4 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

5 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

5 uur geleden
Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

6 uur geleden