Volleybalster Dijkema weg uit Rusland en terug in Nederland
NIEUWEGEIN (ANP) - Volleybalinternational Laura Dijkema heeft Rusland verlaten en is na een lange reis teruggekeerd in Nederland, meldt volleybalbond Nevobo. De spelverdeelster van Oranje staat dit seizoen onder contract bij de Russische club Leningradka uit Sint-Petersburg. Dijkema koos ervoor om na de inval van Rusland in Oekraïne het land zo snel mogelijk te verlaten.
"Toen het reisadvies voor Rusland werd aangescherpt en minister Hoekstra (Buitenlandse Zaken) Nederlanders opriep om Rusland te verlaten, heb ik in overleg met mijn zaakwaarnemer besloten dat ik zo snel mogelijk zou vertrekken. Dit proces was behoorlijk stressvol. Ik ben heel blij om weer terug te zijn in Nederland", laat Dijkema weten.
De volleybalster leeft mee met Oekraïne, zegt ze. "Ik heb in de sport altijd mooie vriendschappen gesloten met speelsters uit alle landen. Ook de afgelopen twee jaar in Rusland. Sport heeft een verbindende factor, dat heb ik in mijn carrière steeds ondervonden. Een oorlog kent alleen maar slachtoffers, mijn gedachten zijn bij de mensen in Oekraïne die vechten voor hun leven en vrijheid."
Ook Gido Vermeulen, voormalig bondscoach van de Nederlandse volleybalmannen en -vrouwen, is vorige week teruggekeerd naar Nederland. Vermeulen was als trainer werkzaam in Jekaterinenburg.
Meer uit Sport
GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft de Tour de France verlaten. Dat meldt zijn ploeg Uno-X Mobility donderdagavond. Træen kwam donderdag tijdens de etappe door de Pyreneeën ten val in de afdaling van de Col du Tourmalet. Hij was op dat moment nog drager van de gele leiderstrui. De Noor reed de etappe wel uit, maar finishte op bijna een halfuur van de winnaar en nieuwe geletruidrager Tadej Pogačar.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.
3 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.
5 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).
6 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.
6 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn is afgestapt in de Tour de France. De 32-jarige Nederlandse sprinter van Tudor gaf na ongeveer 50 kilometer in de zesde etappe op.
9 uur geleden